برنده نوبل فیزیك ۲۰۱۹:

انسان ها هیچگاه به خارج از منظومه شمسی نخواهند رفت

انسان ها هیچگاه به خارج از منظومه شمسی نخواهند رفت این با من انسان ها هیچگاه به خارج از منظومه شمسی نخواهند رفت


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، "میشل مِیر" هفته گذشته به همراه "جیمز پیبلو" و "دیدیه كولوز" به علت كشف اولین سیاره فراخورشیدی در بیرون از منظومه شمسی، موفق به كسب نوبل فیزیك ۲۰۱۹ شدند.
در صورتی كه خیلی از دانشمندان به جستجوی سیارات فراخورشیدی هستند كه قابل سكونت باشند یكی از برندگان نوبل فیزیك امسال عقیده دارد این مورد شدنی نیست.
"میشل میر" یكی از برندگان نوبل فیزیك به تازگی در مصاحبه با "خبرگزاری فرانسه" (AFP) اظهار كرده كه انسان ها هیچگاه به سیاره ای خارج از منظومه شمسی زمین مهاجرت نخواهند كرد چونكه رسیدن به این دنیاهای دوردست صدها میلیون روز طول می كشد و تنها نكته ای كه این مورد را امكان پذیر می سازد توسعه روش های بسیار پیشرفته است. در عوض، برنده جایزه نوبل پیشنهاد كرده است كه زمین تا زمانی كه انسان تلاش خویش را برای مراقبت از آن انجام دهد، قابل سكونت است.
اولین سیاره فراخورشیدی "پگاسی بی ۵۱ " (۵۱Pegasi b) كه همانند یك توپ گازی شبیه به مشتری است توسط پژوهشگران در رصدخانه "اوت-پرووانس"(Haute-Provence) در جنوب فرانسه در سال ۱۹۹۵ كشف شد.
میر اظهار داشت: این سؤال بسیار قدیمی كه آیا جهان های دیگری در هستی وجود دارد كه بتوان در آن سكونت كرد همیشه ذهن فلاسفه را به خود مشغول كرده است. ما به دنبال نزدیكترین سیارات به خود هستیم كه می توانند شبیه زمین باشند. من به همراه دو همكار دیگرم از مدت ها گذشته مطالعه سیارات را شروع كردیم. پیبلز در پژوهش خود، كیهان را با میلیاردها كهكشان و خوشه های كهكشانی آن مورد بررسی قرار داده است. چارچوب نظری او، بنیانی برای درك سابقه كیهان از زمان وقوع بیگ بنگ تا به امروز به حساب می آید.
میشل مِیر و دیدیه كولوز در پژوهش خود، كهكشان محل سكونت ما یعنی راه شیری را در جستجوی جهانی ناشناخته مورد بررسی قرار داده اند. آنها در سال ۱۹۹۵ اولین سیاره فراخورشیدی را بیرون از منظومه شمسی پیدا كردند. سیاره ای كه به دور یك ستاره شبیه خورشید معروف به پگاسی بی ۵۱ می چرخید.
اكتشاف كولوز و مایور توانست تحول بزرگی در ستاره شناسی به وجود آورد. بعد از این كشف بزرگ، بیشتر از چهار هزار سیاره فراخورشیدی در راه شیری كشف شده اند و همچنان، سیارات بزرگی در اندازه ها، شكل ها و مدارهای گوناگون در حال ظهور هستند
میر در آخر اظهار داشت: پاسخ این سؤال كه آیا زندگی در سایر سیارات وجود دارد، به عهده "نسل بعدی" است. تا كنون، بیشتر از ۴۰۰۰ سیاره فراخورشیدی كشف شده است اما تنها حضور ۱۹۰۰ مورد از آنها تأیید شده است.1398/07/23
14:54:25
5.0 / 5
4615
تگهای خبر: اكتشاف , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما