رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم خبر داد

بهره برداری از ۶۰ خوابگاه جدید با ظرفیت ۱۲ هزار نفر در دانشگاه های كشور

بهره برداری از ۶۰ خوابگاه جدید با ظرفیت ۱۲ هزار نفر در دانشگاه های كشور به گزارش این با من رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: امسال 60 خوابگاه جدید با ظرفیت 12 هزار نفر در دانشگاه های كشور به بهره برداری رسیده است.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دكتر مجتبی صدیقی امروز (چهارشنبه) در حاشیه افتتاح دو طرح عمرانی و بازدید از خوابگاه های دانشگاه شهیدچمران اهواز گفت: تعداد خوابگاه های دانشجویی كشور به یك هزار و 100 خوابگاه مجردی ملكی و 300 خوابگاه خودگردان مجوزدار رسیده است.
وی درباب وضعیت دانشگاه شهید چمران اهواز در بخش خوابگاهی، عنوان كرد: شرایط این دانشگاه به لحاظ مسائل محیطی با مناطق دیگر كشور متفاوت می باشد و اصطكاك ساختمان ها و تجهیزات نیز بیشتر است. خوشبختانه در سال های اخیر طرح های خوبی در بخش دانشجویی اجراشده و كیفیت فضاها ارتقاء یافته است.
رئیس سازمان امور دانشجویان با اشاره به اینكه تا اختتام برنامه ششم توسعه باید حدود 70 هزار نفر به ظرفیت خوابگاهی افزوده شود اشاره كرد: ساخت خوابگاه های جدید با تسهیلات لازم در دستور كار است كه درصورتی كه بخش خصوصی یا دانشگاه ها بخواهند این خوابگاه ها را راه اندازی كنند از وام بانكی با دو سال تنفس بهره خواهند برد. هم اكنون حدود ۲۸ تا ۳۰ دانشگاه مجوز استفاده از وام بانكی را برای ساخت خوابگاه دریافت كرده اند.
دكتر صدیقی درباب جذب دانشجویان خارجی نیز اضافه كرد: جذب این دانشجویان در ردیف برنامه های اصلی وزارت علوم قرار دارد و توسعه خوبی در جذب دانشجویان شهریه پرداز صورت گرفته است.
وی افزود: ۲۹ هزار نفر دانشجوی خارجی در وزارت علوم، بیشتر از هشت هزار نفر در دانشگاه آزاد اسلامی و حدود سه هزار نفر در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی تحصیل می كنند كه امید است تا اختتام برنامه ششم توسعه به ۷۴ تا ۷۵ هزار نفر برسند.
به گزارش اداره كل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهید چمران اهواز، در مسافرت یك روزه دكتر صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دكتر ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان به استان خوزستان از خوابگاه شهید مجدزاده دانشگاه شهید چمران اهواز بازدید شد.
همین طور دو طرح سلف سرویس خوابگاه دخترانه حضرت معصومه(س) با مساحت 320 مترمربع، بااعتبار 900 میلیون تومان و زمین چمن خوابگاه پسرانه شهید علم الهدی با مساحت 1080 مترمربع و اعتبار 700 میلیون تومان افتتاح گردید.
منبع:

1398/07/17
21:52:55
5.0 / 5
4689
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما