در تمام دانشگاهها؛

وضعیت جسمانی دانشجویان سنجش و ارزیابی می شود

وضعیت جسمانی دانشجویان سنجش و ارزیابی می شود به گزارش این با من مدیركل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: وضعیت جسمانی دانشجویان از نظر تجزیه و تركیب بدنی، ساختار قامتی و آمادگی جسمانی مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد.محمدحسین علیزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به طرح سراسری پایش سلامت جسمانی دانشجویان جدیدالورود اظهار داشت: در امتداد اجرای مطلوب طرح سراسری پایش تندرستی دانشجویان كارگاه آموزشی دستیاری مراكز تندرستی و مشاوره ورزشی امروز در دانشگاه صنعتی امیركبیر و با حضور ۱۵۰ نفر از كارشناسان فعال در زمینه پایش و تندرستی ادارات تربیت بدنی دانشگاهها اجرا شد.
وی افزود: امسال برای نخستین بار در كشور و به صورت یكپارچه طرح پایش سلامت جسمانی دانشجویان جدید الورود توسط ادارات تربیت بدنی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اجرا می شود.
مدیركل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان اضافه كرد: زمان اجرای این طرح از شروع سال تحصیلی تا اختتام ترم اول سال تحصیلی است و بر طبق این طرح، وضعیت جسمانی دانشجویان از نظر تجزیه و تركیب بدنی، ساختار قامتی و آمادگی جسمانی مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد.
وی افزود: برمبنای كارنامه و نتایج حاصله از طرح پایش سلامت جسمانی دانشجویان كه با ابزارها و آزمونهای دقیق صورت می گیرد؛ در صورت وجود مشكلات و ناهنجاریهای مرتبط مشاوره های لازم به دانشجویان برای رفع مشكلات جسمی ارائه می شود و دانشجویان از خدمات مراكز تندرستی دانشگاه ها استفاده می نمایند.
علیزاده اضافه كرد: سال قبل طرح سراسری پایش تندرستی دانشجویان به صورت پایلوت اجرا شد و حدود ۴۰ دانشگاه در این طرح شركت كردند كه امسال با عنایت به الزامی بودن انجام آن امیدواریم تعداد بیشتری از دانشگاه ها دراین طرح شركت نمایند.
وی اضافه كرد: برای ایجاد هر مركز تندرستی به بودجه ای حدود ۵۰ میلیون تومان نیاز است و هم اكنون ۷۱مركز تندرستی در دانشگاهها به وجود آمده كه امیدواریم تا آخر سال ۹۹ تمام دانشگاه ها به مراكز تندرستی مجهز شوند.


منبع:

1398/06/28
12:19:06
5.0 / 5
4532
تگهای خبر: آزمون , آموزش , خدمات , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما