با دعوت از محققان و متخصصان خارجی؛

مراودات بین المللی موسسه تحقیقاتی رازی افزایش می یابد

مراودات بین المللی موسسه تحقیقاتی رازی افزایش می یابد این با من: رئیس موسسه تحقیقات واكسن و سرم سازی رازی از بهینه سازی وضعیت آزمایشگاه های تخصصی این موسسه آگاهی داد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، علی اسحاقی با اشاره به برگزاری سخنرانی های علمی و كارگاه های آموزشی در موسسه رازی اظهاركرد: تقویت مراودات بین المللی و گسترش حضور موسسه رازی در مجامع جهانی از اهداف برگزاری این كارگاه های آموزشی است.
وی افزود: طی چند سال اخیر با عنایت به سیاست توسعه روابط بین المللی موسسه رازی، از حدود ۲۰ متخصص شناخته شده جهانی در حوزه فعالیت های تشخیصی در رابطه با حوزه كاری موسسه برای حضور و برگزاری كارگاه های آموزشی و سخنرانی علمی دعوت شده است.
وی ادامه داد: این برنامه ها علاوه بر تقویت مراودات بین المللی، زمینه حضور و بازدید پژوهشگران داخلی از فعالیت مراكز بین المللی را فراهم نموده و به واقع نوعی سرمایه گذاری در جهت اهداف سازمانی موسسه رازی و اجرای طرح های مشترك با مراكز معتبر بین المللی است.
اسحاقی با اشاره به حضور دكتر "هلموت هات زل" از آلمان و دكتر "سكی" از كشور ایتالیا برای حضور در كنگره بین المللی میكروب شناسی ایران در كرمان، تصریح كرد: این دو محقق نیز به دعوت موسسه رازی برای حضور و سخنرانی در كنگره بیستم به ایران آمدند و با اتمام كنگره از آنها دعوت شد با حضور در موسسه رازی درباب فعالیت های تشخیصی به سخنرانی و برگزاری كارگاه آموزشی بپردازند.
وی افزود: در ایام گذشته دو كارگاه آموزشی برای پژوهشگران و اعضای هیئت علمی موسسه رازی، با سخنرانی دكتر هات زل و دكتر سكی در مورد بیماری های كلامیدیا، كمپیلوباكتر، مقاومت میكروبی، سالمونلا و این گروه از پاتوژن ها كه در حیات وحش هستند و جزء بیماری های مشترك (زئونوزها) شمرده می شود، برگزار و همین طور مباحثی درباره همكاریهای علمی بین المللی عنوان شد.
رئیس موسسه رازی همین طور از برنامه بهینه سازی آزمایشگاه های تخصصی موسسه رازی آگاهی داد و اظهار داشت: آشنایی با عملكرد آزمایشگاه های مرجع و رفرانس سازمان جهانی بهداشت دام در اروپا، مرور استانداردها، اهداف، روش كار و تكنیك های جاری در این آزمایشگاه ها، از دیگر اهداف دعوت از پژوهشگران و متخصصان شاغل در آزمایشگاه های مرجع جهانی است.

منبع:

1398/06/19
22:54:57
5.0 / 5
4277
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما