یك مقام مسئول خبر داد:

افزایش محدود نرخ غذا در دانشگاه های علوم پزشكی

افزایش محدود نرخ غذا در دانشگاه های علوم پزشكی به گزارش این با من مدیركل دانشجویی وزارت بهداشت اظهار داشت: نرخ غذا در دانشگاه های علوم پزشكی 10 درصد قیمت تمام شده غذاست و برای سال تحصیلی جدید این نرخ به میزان محدودی افزایش می یابد.به گزارش این با من به نقل از مهر، رحمان خدابنده لو امروز در نشست خبری حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی وزارت بهداشت به مناسبت هفته دولت اظهار داشت: هم اكنون قیمت غذا در دانشگاه های علوم پزشكی ۱۳۵۰ تومان است این در شرایطی است كه هر پرس غذا بطور میانگین ۱۵ هزار تومان تمام می شود.
وی تصریح كرد: برای سال تحصیلی جدید نظرات كارشناسی در حال انجام می باشد و بزودی نظر شورای صنفی در این زمینه ستاندن می شود. اهتمام داریم بدون اینكه كیفیت غذا دستخوش تغییرات چندانی شود قیمت مناسبی را برای نرخ غذا پیشنهاد نماییم.
مدیركل دانشجویی وزارت بهداشت اظهار داشت: دانشجو ۱۰ درصد قیمت تمام شده یك غذا در دانشگاه را پرداخت می كند. در صورتیكه نرخ غذا افزایش یابد در سال تحصیلی جدید هزینه ای كه دانشجو باید پرداخت كند احیانا به ۱۷۰۰ تومان تا ۲ هزار تومان تغییر می كند. خدابنده لو درباره تعداد دانشجویان متقاضی خوابگاه در دانشگاه های علوم پزشكی اظهار داشت: هم اكنون ۴۰ درصد دانشجویان علوم پزشكی متقاضی خوابگاه هستند و بیشتر از ۶۰ هزار دانشجو در خوابگاه های دولتی و ۲۰ هزار نفر در خوابگاهی مشاركتی و استیجاری اسكان دارند. وی اظهار داشت: دانشگاه های علوم پزشكی ۲۳۹ خوابگاه ملی، ۱۳ خوابگاه وقفی و ۵۰۱ خوابگاه مشاركتی و استیجاری دارند. سرانه اتاق برای هر دانشجوی علوم پزشكی به صورت متوسط ۴ مترمربع است. مدیركل امور دانشجویی وزارت بهداشت درباره فعالیت های حوزه بهداشت روان برای دانشجویان علوم پزشكی تصریح كرد: سه طرح «سیمای زندگی»، «شیوع شناسی مصرف مواد مخدر» و «همه گیر شناسی رفتار پرخطر» در حال انجام می باشد كه نتایج آن تا اواخر مهرماه ۹۸ مشخص می شود. وی اظهار داشت: استاندارد سازی تست غربالگری سلامت روان دانشجویان جدید الورود نیز انجام شده است و برای دانشجویان جدید الورود اجرایی می شود. خدابنده لو گفت: ۲۱۹ دفتر مشاوره و ۳۵۰ روانشناس در دانشگاه های علوم پزشكی داریم و ۵۱ هزار نفر خدمت روانشناسی گرفته اند. همین طور ۲ هزار و ۵۰۰ دانشجو از خط مشاوره آنلاین بهره برده اند. وی ادامه داد: ۱۰۳ كارگاه آموزشی با سوژه نشاط و شادكامی برگزار شده و ۲۵ هزار نفر از آن بهره برده اند و همین طور ۳ هزار كارگاه مهارت زندگی برای ۲۰ هزار دانشجو برگزار شده است. یك هزار و ۵۰۰ دانشجو نیز در طرح همتایاران سلامت روان با دفاتر مشاوره همكاری می كنند.


منبع:

1398/06/04
14:13:46
5.0 / 5
4245
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما