توضیحات معاون دانشگاه رازی درباره ایرادات وزارت علوم به انتخابات این دانشگاه:

انتخابات كمیته ناظر بر نشریات دانشگاه كاملا قانونی بود، بزودی پاسخ شبهات را مستند خواهیم داد

انتخابات كمیته ناظر بر نشریات دانشگاه كاملا قانونی بود، بزودی پاسخ شبهات را مستند خواهیم داد به گزارش این با من معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه رازی كرمانشاه باتاكید بر قانونی و برپایه ضوابط بودن انتخابات كمیته ناظر بر نشریات دانشجویی دانشگاه، اظهار داشت: بزودی پاسخ شبهات وزارت علوم را با مستندات كافی خواهیم داد.


علی اكبر محسنی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب، عدم گفت و گو و تبادل نظر را عامل ایجاد شكاف در میان مجموعه های سیاسی كشور و بخصوص دانشگاه ها دانست و اظهار داشت: این مورد سبب شده تا این مجموعه ها نسبت به هم بی اعتماد بوده و كوچك ترین مطالب بین آنها بزرگنمایی شود.

وی وقوع برخی اتفاقات اخیر در دانشگاه رازی را هم ناشی از چنین مشكلاتی دانست و اظهار نمود: چندی قبل شاهد برگزاری انتخابات كمیته ناظر بر نشریات دانشجویی دانشگاه رازی بودیم، هرچند كه معاونت فرهنگی دانشگاه تمام همت و تلاش خویش را برای سالم برگزار كردن این انتخابات انجام داد و اینگونه هم شد، اما برخی جریانات با زیرسوال بردن صحت انتخابات، ادعای تقلب را مطرح نمودند و جنجال آفرینی آنها به شكلی شد كه مسئله در سطح رسانه های كشور هم بازتاب پیدا كرد.

معاون فرهنگی دانشگاه رازی تصریح كرد: بعد از این ادعا و مطرح شدن شبهاتی از جانب عده ای، وزارت علوم به مبحث ورود پیدا كرد و به بررسی صحت انتخابات پرداخت.

وی تصریح كرد: در ایام اخیر نامه وزارت علوم به معاونت فرهنگی دانشگاه رازی وصول شد كه در آن تنها سه ایراد به انتخابات كمیته نظارت بر نشریات دانشجویی وارد كرده بود كه یكی از آنها مهلتی بود كه برای ثبت نام كاندیداها اعلام نموده بودیم. اینكه به جای هفت روز مهلت، ۶ روز و ۱۲ ساعت تعیین كرده بودیم.

محسنی در تشریح چرایی كاهش چند ساعته مهلت زمان ثبت نام برای این انتخابات اظهار داشت: با عنایت به زمانبندی نامناسب و ضرب الاجلی كه وزارتخانه برای برگزاری انتخابات به دانشگاه داده بود، تنها ۶ روز تا آخر این ضرب الاجل فرصت داشتیم، ازاین رو نمی توانستیم بیشتر از این زمانی برای ثبت نام داشته باشیم.

وی مخفی برگزار نشدن انتخابات را دیگر ایراد وزارتخانه به این انتخابات دانست و اضافه كرد: از چند روز قبل از برگزاری انتخابات جهت رفع هرگونه شبهه و شائبه ای از وزارت علوم خواستیم تا ناظر خویش را برای نظارت بر انتخابات اعزام كند كه این اتفاق هم افتاد و ناظر وزارتخانه در جریان صفر تا ۱۰۰ انتخابات بود و حتی بعد از برگزاری انتخابات عنوان نمود كه مشكلی در انتخابات وجود نداشته است، با ابن وجود نمی دانیم چه جریانی پیش آمده كه بعد از بازگشت به تهران ایراد به عدم برگزاری مخفیانه انتخابات وارد كرده است.

معاون فرهنگی دانشگاه رازی در ادامه تصریح كرد: در نامه واصله از وزارت علوم همینطور عنوان شده كه معاونت فرهنگی اجازه شركت ۱۷ نشریه مجوز دار را در انتخابات نداده، در حالیكه تنها ۷ تا ۸ نشریه بودند كه اجازه شركت در انتخابات را نداشتند كه آن هم به علت غیرفعال بودن این نشریات بوده است.

وی اعلام نمود: برپایه قانون، تنها نشریاتی می توانند در این انتخابات حضور پیدا كنند كه در طول سال حداقل یك مرتبه چاپ داشته باشند، بنابراین این نشریات حق شركت در انتخابات را نداشتند، البته از قبل به آنها تذكر داده بودیم كه باید چاپ داشته باشند تا بتوانند در انتخابات شركت نمایند.

محسنی یادآورشد: بزودی پاسخ شبهات وزارتخانه را به صورت مكتوب و با مستندات كافی خواهیم داد.

1398/03/09
14:03:21
5.0 / 5
4207
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما