فضای سیاره سرخ در یك نگاهبعلاوهفیلم

فضای سیاره سرخ در یك نگاهبعلاوهفیلم به گزارش این با من ناسا اخیراً در حساب كاربری خود در اینستاگرام فیلمی از فضای مریخ منتشر نموده است.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، فضاپیما "اینسایت" (InSight) ناسا در ساعت ۱۱: ۰۵ به وقت محلی ۵ می ۲۰۱۸ از كالیفرنیا به فضا پرتاب شد و برابر برنامهٔ از پیش تعیین شده در ساعت ۱۹: ۴۵ دقیقه ۲۶ نوامبر ۲۰۱۸ سپس پیمودن ۴۸۵ میلیون كیلومتر بر روی سطح مریخ فرود آمد. حالا دانشمندان با تركیب چندین تصویر، فیلمی از فضای مریخ ساخته و منتشر نموده اند.
ناسا در حساب كاربری خود سپس منتشر نمودن این فیلم نوشت: اگه خوش شانس باشید می توانید شغلی پیدا كنید كه در فضای باز كار كنید. اینجا دفتركار فضاپیما اینسایت است.
منطقه ای كه اینسایت در آن قرار دارد، بهترین منطقه برای سنسورهای اینسایت است تا مریخ لرزه ها را ثبت كنند. اینسایت اولین مأموریتی است كه به بررسی عمیق سیاره سرخ می پردازد.
فیلم مذكور از بیشتر از ۳۰ تصویر سراسرنما كه در ۹ دسامبر سال ۲۰۱۸ ثبت شده، تشكیل شده است. در زمان ثبت این تصاویر، فضاپیما اینسایت در لبه دهانه فروپاشی شده موسوم به " Homestead Hollow " قرار داشت.
این سایت (InSight) یك فضاپیمای رباتیك سطح نشین مریخ است كه مقرر است برای نخستین بار نقشه درونی سیاره مریخ را تهیه نماید. این فضاپیما در ساعت ۱۱: ۰۵ به وقت محلی ۵ می ۲۰۱۸ از كالیفرنیا به فضا پرتاب شد و برابر برنامهٔ از پیش تعیین شده در ساعت ۱۹: ۴۵ دقیقه ۲۶ نوامبر ۲۰۱۸ سپس پیمودن ۴۸۵ میلیون كیلومتر بر روی سطح مریخ فرود آمد و مأموریتش را برای جمع آوری اطلاعات شروع كرد. محل فرود آن" هامونه الیسیوم" دومین منطقه بزرگ آتشفشانی در مریخ بود كه در آن جا با بكار انداختن یك حسگر و یك پروب دما و همین طور انجام آزمایش علمی رادیویی برنامه مطالعه ساختار داخلی مریخ را انجام می دهد. این مأموریت را آزمایشگاه علمی و فناوری "جی پی ال" برای ناسا اداره می كند و سطح نشین آن توسط سیستم های فضایی لاكهید مارتین ساخته شده است.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1398/02/12
12:21:51
5.0 / 5
4189
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما