سنسور اثرانگشت گلكسی S10 فریب خورد

سنسور اثرانگشت گلكسی S10 فریب خورد به گزارش این با من یك كاربر موفق شد با تهیه یك نسخه چاپ سه بعدی از اثر انگشت خود، سنسور اثر انگشت فراصوت گوشی جدید گلكسی S10 سامسونگ را كه زیر صفحه نمایش تعبیه شده است، فریب دهد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از تك تایمز، یك اثر انگشت چاپ سه بعدی شده توانست سنسور اثر انگشت فراصوت تحت نمایشگر سامسونگ گلكسی S10 را فریب دهد.
این مسئله نشان دهنده خطرات بالقوه ای در مورد امنیت كاربران است، چون كه اگر آنها فقط از سنسور اثر انگشت برای گوشیهای هوشمند خود و نرم افزارهایی نظیر برنامه های بانكی استفاده كنند، بدین ترتیب در معرض خطر هستند.
این كاربر یافته های خویش را به صورت آنلاین به اشتراك گذاشته است و نشان داده است كه یك نسخه چاپ سه بعدی از اثر انگشت خود چگونه این گوشی هوشمند جدید را گول می زند.
وی یك عكس از اثر انگشت خویش را كه روی یك لیوان افتاده می گیرد و آنرا در برنامه فوتوشاپ تنظیم كرده و و به برنامه 3ds Max انتقال می دهد تا آنرا به یك مدل سه بعدی تبدیل كند. سپس تنها كاری كه می ماند چاپ آن است.
گلكسی S10 بر خلاف سنسورهای اثر انگشت رایج از خوانشگرهای بیومتریك خازنی استفاده نمی كند، بلكه از تكنولوژی فراصوت استفاده می نماید كه قاعدتاً فریب دادن آن باید از لحاظ فنی پیچیده تر باشد. با این حال، این سیستم به همین راحتی فریب خورد و این كاربر تصریح كرد كه می تواند تمام این روند را در كمتر از ۳ دقیقه انجام دهد.
این خبر خطرات استفاده از شناسایی اثر انگشت بعنوان تنها اقدام امنیتی در گوشی هوشمند را گوشزد می كند. چون كه برای فریب این سیستم همانطور كه گفته شد كاربر فقط به یك عكس از یك اثر انگشت، پردازش آن در چند برنامه عكاسی و ایجاد یك ماكت با استفاده از چاپگر سه بعدی نیاز دارد.
از طرفی جدا از امنیت اطلاعات گوشی، امروزه برنامه های بانكی هم آغاز به استفاده از اثر انگشت بعنوان یك فرم احراز هویت برای دسترسی كرده اند كه همین مسئله سبب می شود آنها صدمه پذیر شوند.
قبلاً هم خیلی از كاربران دیگر از اقدامات امنیتی تلفن های همراه همچون فناوری تشخیص چهره عبور كرده اند. بعنوان مثال فناوری تشخیص چهره گلكسی S8 با یك عكس فریب خورد و فناوری شناسایی چهره آیفون X هم با یك ماسك ۱۵۰ دلاری گول خورد.
در مورد گلكسی S10 حتی خود سامسونگ نسبت به استفاده از تشخیص چهره برای اهداف امنیتی اخطار داده است.1398/01/19
14:19:04
5.0 / 5
4647
تگهای خبر: اطلاعات , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما