رئیس دانشگاه شهید بهشتی:

دانشجویان سنواتی هزینه های گزافی را به دانشگاه ها تحمیل می كنند

دانشجویان سنواتی هزینه های گزافی را به دانشگاه ها تحمیل می كنند این با من: رئیس دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: دانشجویان سنواتی خصوصاً در دوره كارشناسی ارشد با قریب ۱۰ هزار دانشجو، همچون عوامل تأثیرگذار در افت كیفی آموزش و ریزش اعتبارت دانشگاه به حساب می آیند.به گزارش این با من به نقل از دانشگاه شهید بهشتی، یك صد و شصت و نهمین و آخرین جلسه شورای دانشگاه شهید بهشتی در سال ۱۳۹۷، به ریاست سید حسن صدوق رئیس دانشگاه و با حضور اعضای شورا در تالار شهید شهریاری حوزه ریاست دانشگاه اجرا شد.
سید حسن صدوق با تحلیل برخی چالش های پیش روی آموزش و پژوهش در دانشگاه اشاره كرد: دانشجویان سنواتی، خصوصاً در دوره كارشناسی ارشد با قریب ۱۰ هزار دانشجو، ازجمله عوامل تأثیرگذار در افت كیفی آموزش و ریزش و سایش اعتبارت دانشگاه به حساب می آیند و حل این مشكل در گرو سیاست های كلان وزارت علوم است.
رئیس دانشگاه اضافه كرد: مشكل باز بودن انتخاب رشته های ارشد برای رشته های نامرتبط و نیاز به گذراندن واحدهای درسی اضافی و جبرانی و درنتیجه بار مالی و هزینه های گزاف تحمیل شده بر دانشگاه به سبب نمایش دروس پیش نیاز و پرداخت حق التدریس همچون آن مشكلات است. بعلاوه این مسئله كیفیت آموزش را خدشه دار و سبب ركود علمی باز می شود.
رئیس دانشگاه شهید بهشتی ضمن تاكید بر ضرورت صرفه جویی در شرایط ویژه اقتصادی كشور اظهار داشت: طی سال جاری، صرفه جویی در مسائل ارزی در دستور ستاد دانشگاه قرار گرفت و برای رعایت این مهم، رئیس دانشگاه امسال تمام سفرهای خارجی را حذف نمود. بی شك اگر این صرفه جوی ها گسترده شود شاهد انضباط مالی بیشتری خواهیم بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه كرد: بر این باور هستیم كه بودجه پژوهش باید صرفاَ برای پژوهش و ارتقا آن هزینه شود و به جد از این رویكرد دفاع می نماییم.
صدوق اضافه كرد: خوشبختانه با وجود تمام مشكلات اقتصادی، یك ریال از ردیف های مالی دانشگاه جابه جا نشد كه از این منظر شاید نمونه باشیم.

1398/01/07
14:07:26
5.0 / 5
4355
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما