رئیس دانشگاه آزاد:

ایجاد ۳مدرسه عالی مهارت در مشهد، كیفیت غذای دانشجویی ارتقا می یابد

ایجاد ۳مدرسه عالی مهارت در مشهد، كیفیت غذای دانشجویی ارتقا می یابد این با من: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از طریق اندازی مدرسه عالی مهارتی بازار سرمایه، حقوق و میراث اسلامی در سال آینده در شهر مشهد مقدس آگاهی داد.به گزارش این با من به نقل از دانشگاه آزاد، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مسافرت یك روزه خود به مشهد مقدس، در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد حضور یافت.
وی با اشاره به اینكه آموزش عالی نیاز به كارآمدی دارد، اظهار داشت: سوژه ارتباط صنعت و دانشگاه، یكی از دغدغه های اصلی دانشجویان بود كه معتقدم رابطه بین صنعت، جامعه و دانشگاه نیازمند تحول آفرینی در نظام آموزش عالی است كه علاوه بر كیفیت افزایی، كارآمدی باز باید مدنظر قرار گیرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در ارتباط با مهارت آموزی و ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه، نباید تنها به دانش تخصصی اكتفا كرد، بلكه در كنار آموزش این دانش، باید مهارت آموزی و آموزش در محیط كار به دانشجویان نمایش شود. در این راستا دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی مدارس عالی مهارتی را در دستور كار خود قرار داده و نخستین مدرسه عالی مهارتی در رشته حقوق در تهران راه اندازی شد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاكید كرد: به منظور ارتقای مهارت آموزی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، معاونت فناوری و نوآوری در كنار پژوهشگاه و باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان به وجود آمده است.
طهرانچی از تأسیس مدارس عالی مهارتی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد آگاهی داد و اظهار داشت: برمبنای برنامه ریزی های انجام شده، مدرسه عالی مهارتی «بازار سرمایه»، «حقوق» و «میراث اسلامی» در شش ماه نخست سال ۱۳۹۸ در مشهد مقدس راه اندازی خواهد شد و برای ایجاد این مدارس با مدیران برجسته این حوزه ها رایزنی و هماهنگی های لازم صورت گرفته است.
عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به بررسی پیش نویس متمم پنج ماهه بودجه سال ۹۷ طی دو هفته اخیر در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: سوژه پشتیبانی از دانشجویان و فعالیت های دانش بنیان، دغدغه اصلی ما در بررسی متمم بودجه بود كه بر طبق آن روز گذشته باز به تصویب هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی رسید و تمامی واحدهای دانشگاهی موظف شدند سرمایه های مالی خودرا كه در بانك ها سپرده گذاری كرده بودند، برای تقویت وام های دانشجویی به بانك های طرف قرارداد دانشگاه آزاد اسلامی منتقل كنند تا دانشجویان بتوانند از شروع تحصیل خود در دانشگاه آزاد اسلامی، از وام های ارزان قیمت و مناسب برخوردار شوند.
وی اضافه كرد: واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی بر طبق متمم پنج ماهه بودجه سال ۹۷ موظف شدند در صورت تأمین منابع، سرانه وام دانشجویی به بیشتر از یك میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای هر دانشجو بالا برند. روند نمایش وام های ارزان قیمت دانشجویی شروع شده و دانشجویان می توانند با بازگشت به سامانه ساجد برای دریافت این تسهیلات ثبت نام كنند.
طهرانچی افزود: همین طور در این پیش نویس بودجه مقرر شد بودجه پژوهشی واحدها از شهریه متغیر پایان نامه ها و رساله های تحصیلات تكمیلی تأمین شود. با اجرای این طرح، واحدهای دانشگاهی كه دارای دانشجویان تحصیلات تكمیلی هستند، از بودجه پژوهشی بیشتری برخوردار خواهند شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاكید بر ضرورت تعامل مناسب مدیران، اساتید و كارمندان دانشگاه آزاد اسلامی با دانشجویان و بازگشت كنندگان، اشاره كرد: این دانشگاه یك خانواده بزرگ و مؤثر در ایران است كه در سطح جهان باز كاملاً شناخته شده و مطرح است و به سمت تبدیل شدن به انتخاب اول داوطلبان در حركت است، بدین سبب همه ما باید دانشگاه آزادی بودن را افتخار خود بدانیم و عملكرد ما مناسبت با اقشار این خانواده عظیم باشد.
طهرانچی افزود: برای پاسداشت شأن دانشجویان و ارباب رجوع دانشگاه آزاد اسلامی، سامانه پاسخگویی طراحی شده و از شروع سال آینده شروع به كار می كند. در این سامانه همه درخواست ها بوسیله اینترنت به مدیران و كاركنان سازمان مركزی ارجاع داده می شود و عملكرد آنها بر طبق پاسخگویی باكیفیت و سریع محاسبه می گردد. بر این اساس میزان پرداختی «حق جذب» كاركنان دانشگاه آزاد اسلامی برمبنای عملكرد آنها خواهد بود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به سوژه كیفیت غذای دانشجویی و انتقاد از سلف دانشجویی، اشاره كرد: با افزایش قیمت مواد غذایی، غذای دانشجویی باز گرفتار افت كیفیت شده است. این مساله برای ما قابل قبول نیست و در پیش نویس متمم پنج ماهه بودجه كه از فروردین ۹۸ تا اختتام مردادماه اجرا می گردد، سفارش كردیم كیفیت غذای دانشجویی ارتقا یابد و با مشاركت دانشجویان فعال، راهكارهای جدی برای افزایش كیفیت طراحی خواهیم كرد.
وی با اشاره به سفارش یكی از دانشجویان در خصوص توجه به بیانیه مهم مقام معظم رهبری، گفت: بیانیه «گام دوم انقلاب» نیاز به تحلیل دارد، چونكه بحث جامعی است و مسیر را برای آینده روشن می كند. در این بیانیه به ۷ بنیان برای آینده توجه شده كه مخاطب آن جوانان هستند و معتقدیم با جوانان می شود مسیر آینده را به روشنی طی كرد. همانطور كه رهبر معظم انقلاب در انتخاب نمایندگان خود در استان ها و بخش های دیگر، جوانگرایی را مدنظر قرار داده اند، دانشگاه آزاد اسلامی باز باید به نحو احسن این مساله را پیگیری كند. وی با اشاره به انتقاد یكی از دانشجویان در ارتباط با پذیرش بدون آزمون دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: این مساله نقص دانشگاه آزاد اسلامی محسوب نمی گردد، چونكه از سال آینده ۸۵ درصد پذیرش دانشجو در دانشگاه های دولتی باز به صورت بدون آزمون خواهد بود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به شروع به كار دانشگاه حامی مادران در دانشگاه آزاد اسلامی، اشاره كرد: برای تحصیل آسان مادران، بزودی مهدكودكی در واحد مشهد راه اندازی می شود و علاوه بر آن سایر مواردی كه می تواند به تحصیل آسان مادران و همسران در دانشگاه آزاد اسلامی كمك نماید، لحاظ خواهد شد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاكید بر اینكه نشاط دانشجویی در محیط دانشگاه با مشاركت فعال دانشجویان به وجود می آید، اظهار داشت: خوشبختانه در نظام جمهوری اسلامی ایران، تحمل شنیدن نظرات مختلف وجود دارد و این یكی از خاصیت های استواری و توانمندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. تلاش داریم در دانشگاه آزاد اسلامی با مشاركت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، فضایی ایجاد نماییم كه دانشجویان بتوانند در مسائل دانشجویی نشاط كامل داشته باشند.
وی اضافه كرد: نمایندگان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در استان ها باید با انجمن ها و تشكل های دانشجویی رابطه نزدیك داشته باشند. در دوره جدید عملكرد این نمایندگان بوسیله انجمن های دانشجویی و تشكل ها مورد ارزیابی قرار می گیرد.
طهرانچی با اشاره به اینكه دانشگاه آزاد اسلامی به سوژه اقتصاد شهری به صورت جدی ورود كرده، اظهار داشت: توسعه هوشمند منطقه ای را در دستور كار دانشگاه آزاد اسلامی قرار داده ایم، چونكه برای تأمین كارآمدی نظام آموزش عالی باید تحول جدی در ارتباط با جامعه و صنعت فراهم نماییم. برای تحقق این هدف، مدلهای خوبی در دانشگاه آزاد اسلامی داریم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ارتباط با فرآیند زمان بر ثبت و دفاع دانشجویان از پایان نامه و رساله های تحصیلات تكمیلی، تاكید كرد: سوژه پژوهش تحصیلات تكمیلی در ساختار جدید دانشگاه آزاد اسلامی به معاونت های تخصصی مانند معاونت علوم انسانی و هنر، معاونت علوم مهندسی و كشاورزی و معاونت علوم پزشكی واگذار شده تا بتوانیم از رساله ها و پایان نامه ها حمایت كرده و پاسخگوی نیاز دانشجویان باشیم.
طهرانچی با تاكید بر تقویت اردوهای دانشجویی، اشاره كرد: اردوهای زیارتی و راهیان نور با استقبال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی انجام می شود. با عنایت به اینكه واحد مشهد در جوار حرم مطهر امام رضا (ع) قرار دارد، به جای برگزاری اردوهای زیارتی، اردوهای دیگری را برنامه ریزی خواهیم كرد.
عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی درانتها اشاره كرد: حضور در این جلسه صمیمانه با دانشجویان، برای بنده ذی قیمت بود و از خداوند می خواهم كه بتوانیم خدمتگزار خوبی برای جامعه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی باشیم.

1397/12/21
23:26:49
5.0 / 5
4467
تگهای خبر: آزمون , آموزش , اساتید , انجمن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما