رئیس دانشگاه آزاد:

كوشش برای بازبینی درمحتوای علمی دانشگاه آزاد، با مازادنیرو مواجهیم

كوشش برای بازبینی درمحتوای علمی دانشگاه آزاد، با مازادنیرو مواجهیم این با من: یزد ـ رئیس دانشگاه آزاد از تلاش دانشگاه آزاد یزد برای بازبینی در محتوای علمی دانشگاه آزاد آگاهی داد و اظهار داشت: در مجموع نظام آموزشی ما نیازمند بازبینی جدی است.به گزارش این با من به نقل از مهر، محمدمهدی طهرانچی امشب در مسافرت خود به استان یزد در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به فعالیت دانشگاه آزاد در طول چهار دهه گذشته اظهار داشت:: شفاف سازی و امانتداری همین طور رسیدگی به مسائل فرهنگی، اشتغال دانشجویان و خارج كردن فضای دانشگاه از فضای پرداخت پول و مدرك گرایی از مواردی است كه این دانشگاه همواره دنبال كرده و الان باز از اولویت های دانشگاه آزاد به حساب می آید.
وی اضافه كرد: یكی از موارد مهمی كه برای دانشگاه آزاد حائز اهمیت می باشد و بعنوان یك اولویت و یك سیاست اصلی به آن نگاه می كند، بحث ازدواج و اشتغال دانشجویان است و سعی شده برنامه ریزی هایی باز برای دوران سپس فارغ التحصیلی دانشجویان داشته باشیم.
طهرانچی با اشاره به برخی مشكلاتی كه دانشگاه آزاد حالا با آن مواجه می باشد، عنوان كرد: نظام آموزشی كشور نیازمند بازبینی جدی در بحث محتوایی و علمی است و ما باز به دنبال بازبینی محتوای علمی در دانشگاه آزاد هستیم.
وی اشاره كرد: توسعه آموزشی در بعضی شهرستان ها و استان ها همچون یزد بی رویه انجام شده است، اضافه كرد: متاسفانه حالا بخشی از سرمایه های ملی در چارچوب ساختمان و تجهیزات بلااستفاده مانده برای اینكه آمار دانشجویان دانشگاه آزاد دیگر مانند گذشته نیست.
رئیس دانشگاه آزاد همین طور از مازاد بودن خیلی از نیروهای این دانشگاه آگاهی داد و گفت: هم اكنون ۳۰۰ نفر از نیروهای دانشگاه آزاد یزد مازاد هستند اما فعلا شرایط تعدیل این نیروها فراهم نیست برای اینكه ۳۰۰ بیكار به بیكاران جامعه افزوده خواهد شد.
طهرانچی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حادثه ای كه چندی قبل در دانشگاه آزاد تهران رخ داد بیان كرد: این مساله به سرعت مورد رسیدگی قرار گرفت و خانواده ها باز كه گرفتار مصیبت بزرگی شده بودند، مورد دلجویی قرار گرفتند.
وی اضافه كرد: حالا باز بسیج عمومی از طرف دانشگاه آزاد برای رسیدگی به این مساله و رسیدگی به مجروحان حادثه و خانواده های متوفیان تشكیل شده است.

1397/11/04
13:18:06
5.0 / 5
4662
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما