رئیس دانشگاه جامع علمی كاربردی آذربایجان غربی:

پژوهش ركن اصلی توسعه پایدار كشور است

پژوهش ركن اصلی توسعه پایدار كشور است این با من: رئیس دانشگاه جامع علمی كاربردی آذربایجان غربی اظهار داشت: پژوهش ضامن پیشرفت و ركن اصلی توسعه پایدار در هركشور به شمار می آید.


میر حسن رسولی صدقیانی در گفت وگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب، با اشاره به اینكه دانش محصول پژوهش بوده و از دلایل مهم در رشد سطح اقتصادی و اقتدار كشورها است اشاره كرد: پژوهش های علمی و كاربردی آن دسته از پژوهش ها هستند كه هدف از اجرای آنها احداث فناوری بهینه و تكنولوژی برای كار در بخش های صنعتی، كشاورزی وخدماتی است.
صدقیانی با تاكید بر اینكه دانش نظری در جهت رشد همه جانبه علمی و پژوهشی كشور و گسترش مرزهای دانش كمك می نماید اشاره كرد: نقش پژوهش در توسعه كشور ضروری بوده و ارزش افزوده در رابطه با پژوهش های علمی و كاربردی تولید ثروت از علم است.
رئیس دانشگاه جامع علمی كاربردی آذربایجان غربی اظهار داشت: امروزه نظام آموزشی نوین مبتنی بر پژوهش برای تولید علم و ثروت یكی از اركان آموزش عالی تلقی میگردد كه می تواند تمام ابعاد زندگی و بیشتر سطوح فناوری ها از ساده ترین تا پیچیده ترین سطح را شامل شود.
صدقیانی درباب نقش پژوهش در توسعه همه جانبه كشور اشاره كرد: باید در كنار دریافت مدرك علمی، پژوهش های انجام شده كاربردی، متناسب با نیاز جامعه و درراستای رفع مشكلات كشور صورت گیرد.
وی با اشاره به اینكه در جوامع پیشرفته فرآیند رشد و توسعه پایدار به لحاظ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ارتباط مستقیم و تنگاتنگی با آموزش های تقاضا محور و پژوهش و تكنولوژی دارد، اشاره كرد: آموزش علمی كاربردی تقاضا محور و مبتنی بر فناوری پژوهشی بوده و هدفش كمك به شرایط محیط كار با عنایت به یادگیری علوم در رابطه با آن شغل است.
رئیس دانشگاه جامع علمی كاربردی آذربایجان غربی با اشاره به اینكه نظام آموزشی علمی كاربردی جزو آموزش های مهارتی و شغلی شمرده می شود اظهار نمود: عقد تفاهم نامه بین دانشگاه جامع علمی كاربردی كشور با ارگان های دولتی و خصوصی در جهت اجرای پژوهش ها و استفاده از زیرساخت های آن ارگان بر حسب نیاز سنجی بازار همچون اقدامات دانشگاه در جهت انجام كار های پژوهشی در رابطه با رشته دانشجویان است.
صدقیانی افزود: اجرای هر دوره در جوار صنعت مربوطه بهترین قابلیت برای رشد پژوهش و تكنولوژی بوده به همین علت استفاده از زیر ساخت های كاربردی در رابطه با محیط های كار جهت استفاده دانشجویان جزو اولویت های این دانشگاه قرار می گیرد.
1397/10/14
15:01:18
5.0 / 5
4661
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , خدمات , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما