رئیس صندوق رفاه خبر داد:

جزئیات وام شهریه برای سال آینده تحصیلی، نامه وزیرعلوم درباره وام

جزئیات وام شهریه برای سال آینده تحصیلی، نامه وزیرعلوم درباره وام به گزارش این با من رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اظهار داشت: وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان و وزارت بهداشت در لایحه بودجه سال ۹۸ از ۳۰ میلیارد تومان به ۵۰ میلیارد تومان افزایش پیدا كرد.ذوالفقار یزدان مهر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وام شهریه در لایحه بودجه سال ۹۸ اظهار داشت: وام شهریه در ردیف تملك قرار دارد و در بودجه سال جاری، ۳۰ میلیارد تومان به آن اختصاص داده شده بود.
وی افزود: تا امروز هیچ تخصیصی برای وام شهریه داده نشده است، از این ۳۰ میلیارد تومان، ۷ درصد برای وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی و ۹۳ درصد آن برای وزارت علوم تحقیقات و فناوری است.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اظهار داشت: با عنایت به اینكه ۸۵ درصد دانشجویان وزارت علوم شهریه پرداز هستند، برهمین اساس، وزیر علوم تحقیقات و فناوری نامه ای به رئیس سازمان برنامه بودجه نوشته و درخواست نمود كه این تخصیص داده شود.
وی افزود: با پیگیری هایی كه با سازمان برنامه بودجه شده است برای سال بعد وام شهریه در لایحه پیشنهادی به ۵۰ میلیارد تومان افزایش یافته است كه امیدواریم اختصاص پیدا كند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اضافه كرد: منتهی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با تفاهم نامه ای كه با یكی از بانك ها منعقد كرده است حدود ۳۲۰ میلیارد تومان برای وام شهریه پیش بینی كرده است.
وی افزود: در ترم اول ۸۰ میلیارد تومان و در ترم بعدی هم ۸۰ میلیارد تومان دیگر برای وام شهریه پیش بینی شده است كه به دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی، غیرانتفاعی و جامع علمی و كاربردی پرداخت می گردد.
یزدان مهر اضافه كرد: دانشجویان متقاضی واجد شرایط به سامانه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم رجوع و ثبت نام كرده و توسط بانك طرف تعهد وام به آنها پرداخت می گردد.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اضافه كرد: البته وام دانشجویان سراسری با استفاده از خود صندوق رفاه دانشجویان پرداخت می گردد و به دانشجویان دكتری هر ترم ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، دانشجویان كارشناسی ارشد یك میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و به دانشجویان كاردانی و كارشناسی حدود ۶۰۰ هزارتومان پرداخت می گردد.

1397/10/11
22:43:34
5.0 / 5
4537
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما