معاون پژوهش و فناوری دانشگاه لرستان:

آمادگی همكاری های با دانشگاه های كشورهای اسلامی را داریم

آمادگی همكاری های با دانشگاه های كشورهای اسلامی را داریم این با من: معاون پژوهش و فناوری دانشگاه لرستان اظهار داشت: آمادگی همكاری های علمی، پژوهشی و فناوری با دانشگاه های كشورهای اسلامی را داریم.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دكتر محمد فیضیان در پیش نشست همایش بین المللی گفت وگوهای فرهنگی در چشم انداز تمدنی ایران و جهان عرب بیان كرد: باید تحقیقات و پژوهش های كاربردی مشترك بین دانشگاه های كشورهای اسلامی را افزایش داد.

وی ادامه داد: دانشگاه های منطقه پنج كشور، ظرفیت های مشترك خوبی برای انجام تحقیقات در موضوعات متنوع در رابطه با كشورهای اسلامی دارند و خوشبختانه، مسیر حركت در جهتی است كه از این ظرفیت های علمی و پژوهشی، بیش ازپیش استفاده گردد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه لرستان افزود: كشورهای اسلامی خاصیت های منحصربه فردی ازجمله تنوع قومیت و مذهب، متغیرهای مختلف اقتصادی و جایگاه های تاریخی و فرهنگی دارند.

این مسئول اظهار داشت: دانشگاه ها و نخبگان علمی، بهتر است بیشتر از گذشته موضوعات را بعنوان موضوعات تحقیقاتی و پژوهشی كاربردی، موردتوجه قرار دهند.

وی اشاره كرد: مهم این است كه پژوهش، تحقیقات و ایده های فناورانه در جهت رفع چالش ها و مشكلات تهیه شوند.

این معاون دانشگاه لرستان اظهار داشت: این دانشگاه آمادگی كامل دارد همكاری های علمی، پژوهشی و فناوری خودرا با دانشگاه های كشورهای اسلامی خصوصاً دانشگاه های جهان عرب، بسط و گسترش دهد.

دكتر داریوش یاراحمدی رئیس دانشكده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه لرستان باز از آمادگی كامل دانشكده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه لرستان در جهت گسترش همكاری های علمی با دانشگاه های كشورهای مسلمان آگاهی داد.

وی اظهار داشت: دانشكده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه لرستان با دارا بودن ۲۶۰۰ دانشجو و ۹۰ عضو هیئت علمی، دارای ظرفیت و پتانسیل های علمی خوبی در جهت پذیرش دانشجو از كشورهای مسلمان همسایه و بسط همكارهای علمی دوجانبه با دانشگاه های كشورهای منطقه است.

این مسئول افزود: دانشكده ادبیات و علوم انسانی دارای كتابخانه تخصصی است و كتاب های نفیسی در گروه های علمی این دانشكده ازجمله گروه تاریخ، وجود دارند.

یاراحمدی اظهار نمود: در رشته های مختلف تحصیلی ازجمله تاریخ، روانشناسی، علوم تربیتی، جغرافیا و برخی دیگر از رشته ها، سطح اشتغال به تحصیل در این دانشكده از مقطع كارشناسی تا دكتراست.

این مسئول عنوان كرد: این نشان دهنده ظرفیت خوب دانشكده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه لرستان برای تقویت ارتباطات علمی و فرهنگی بین دانشگاهی با دانشگاه های جهان عرب است.
1397/10/06
13:43:02
5.0 / 5
4430
تگهای خبر: پژوهش , تخصص , دانشجو , دانشكده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما