وزیر علوم به مهر خبر داد:

پیگیری وزارت علوم برای رفع مشكل شهریه دانشجویان ایرانی در خارج

پیگیری وزارت علوم برای رفع مشكل شهریه دانشجویان ایرانی در خارج این با من: وزیر علوم اظهار داشت: این وزارتخانه پیگیر رفع مشكل شهریه دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در انگلیس است.منصور غلامی در گفتگو با خبرنگار مهر درباب مشكل دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در انگلیس كه برای ادامه تحصیل از طرف این كشور گرفتار مشكل شده اند اظهار داشت: این مساله مربوط به مشكلات مالی است كه درحال پیگیری سوژه هستیم.
وی اضافه كرد: بانك مركزی پذیرفته است كه هزینه تحصیل دانشجویان بورسیه در كشور انگلیس را تامین كند تا مشكل مالی این دانشجویان برای ادامه تحصیل برطرف شود.
وزیر علوم اشاره كرد: همین طور بانك مركزی قول داده است كه مشكل دانشجویان ایرانی كه با هزینه شخصی در كشور انگلیس تحصیل می كنند را باز حل كند.
غلامی گفت: اگر مشكل پیش آمده مربوط به انتقال پول باشد امیدواریم كه دولت مسیر انتقال پول را از راه اتحادیه اروپا همواره كرده و راهكاری نمایش كند.
وی عنوان كرد: ما در وزارت علوم پیگیر این مساله هستیم.
به گزارش این با من به نقل از مهر، روزنامه گاردین در گزارشی اعلام نمود كه خیلی از دانشجویان ایرانی به سبب آنكه تحریم ها تراكنش های بانكی را تحت الشعاع قرار داده است، قادر به دریافت پول از خانواده شان برای پرداخت شهریه خود نیستند و كار به جایی رسیده كه بعضی از دانشگاه ها پیشنهاد می دهند كه دانشجویان ایرانی در تعطیلات كریسمس به خانه بازگشته و با پول نقد به دانشگاه بازگردند.

1397/09/30
13:32:59
5.0 / 5
4678
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما