تبدیل زنبورها به ناظران مزرعه با یك كوله پشتی الكترونیكی

تبدیل زنبورها به ناظران مزرعه با یك كوله پشتی الكترونیكی این با من: با سنسور ابداعی دانشمندان دانشگاه واشنگتن، حالا كشاورزان می توانند به جای پهپادهای پر دردسر، از زنبورها برای نظارت بر سلامت محصولات خود استفاده كنند.به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، كشاورزان می توانند از پهپاد برای نظارت بر مزارع خود استفاده كنند، اما آنها محدودیت های خودرا دارند، چونكه به ندرت می توانند بیشتر از 20 تا 30 دقیقه به صورت مستمر پرواز كنند.

محققان دانشگاه واشنگتن به یك راه هوشمندانه تر اندیشیده اند و آن، استخدام برخی حشرات است.

آنها كوله پشتی های مجهز به سنسور را كه به اندازه كافی سبك هستند و تنها حدود 99 میلی گرم وزن دارند و برای قرار دادن بر پشت یك زنبورعسل به اندازه كافی كارآمد است، طراحی نموده اند.

این حسگرها قادر به جمع آوری داده ها به مدت هفت ساعت در هر بار و در مسافت های طولانی هستند.كشاورزان اغلب مجبور نیستند كوله پشتی ها را جایگزین كنند، چونكه آنها به صورت بی سیم شارژ می شوند و همین طور داده ها را به صورت بی سیم منتقل می كنند.

ترفند این روش، كشف راهی برای ردیابی مكان زنبورهای عسل بدون استفاده از GPS كه مصرف انرژی بالایی دارد، بود. در عوض محققان چندین آنتن را راه اندازی كردند و زنبورها را برمبنای قدرت سیگنال و تفاوت زاویه، در موقعیت سه گانه و مثلث شكل قرار دادند.

حشرات اطلاعات خودرا با استفاده از كوله پشتی خود ارسال می كنند یا امواج رادیویی را به آنتن های نزدیك خود منعكس می كنند.

این كوله پشتی ها فقط می توانند حدود 30 كیلوبایت داده را ذخیره كنند كه این موضوع، آنها را در جمع آوری اطلاعات اساسی مانند رطوبت، نور و درجه حرارت محدود می كند.

همچنین شما نمی توانید آنها را مثل یك پهپاد كنترل و هدایت كنید.دانشمندان امیدوارند كه این فناوری بتواند اطلاعات دقیق تری جمع آوری كند و حتی بتواند اطلاعات را به صورت زنده مخابره كند و آنها بتوانند به كوله پشتی ها دستور بدهند تا فقط در مناطق خاصی به جمع آوری اطلاعات بپردازند.

شما همواره می بینید كه زنبورها در حال گشت و گذار در مزارع هستند و به صورت مداوم محصولات كشاورزی را بررسی می كنند و چیزهایی را متوجه می شوند كه پهپادها نمی توانند.

ضمن این كه زنبورها برخلاف پهپادها سر و صدا ندارند و بدون صدا در مزرعه ها حركت می كنند.
1397/09/21
15:05:06
5.0 / 5
4688
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما