در راستای پیشگیری از تقلب علمی؛

شرایط تصویب رساله های تحصیلات تكمیلی تغییر نمود

شرایط تصویب رساله های تحصیلات تكمیلی تغییر نمود به گزارش این با من معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم اظهار داشت: هرگونه پرداخت مالی به استاد راهنما، مشاور و داور و تخصیص امتیاز در ترفیع و ارتقاء آنها منوط به همانند جویی رساله است.حسین سیمایی صراف در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برخی دیگر از اقدامات وزارت علوم در جهت پیشگیری از تقلب علمی اضافه كرد: در داخل وزارت علوم جلسات هماهنگی با حضور قائم مقام وزیر علوم، معاونان آموزشی، دانشجویی و موسسه ایرانداك برگزار كرده ایم تا در مقابله با تقلب، هماهنگی داخلی هم داشته باشیم.
ایجاد دو كارگروه مقابله با تقلب و جلوگیری از تقلب
وی اضافه كرد: برپایه تصمیمات آن جلسه مقرر شد، دو كارگروه مقابله با تقلب و جلوگیری از تقلب تولید شود كه بزودی این كارگروه ها آغار به كار می كنند، دستورالعمل اجرایی كارگروه ها در معاونت حقوقی امضاء شده و بزودی جلسات آن تشكیل می گردد.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم با اشاره به اینكه امیدواریم با مجموعه این اقدامات بتوانیم مقابله فراگیر و جدی در بحث تقلب علمی در تهیه آثار علمی داشته باشیم اضافه كرد: اما ما فكر می نماییم آنچه كه وزارت علوم، بیشتر می تواند در آن نقش داشته باشد، بحث پیشگیری است.
تغییر شرایط تصویب رساله های تحصیلات تكمیلی
سیمایی صراف تصریح كرد: در بحث پیشگیری برحسب تكلیفی كه قانون برعهده ما قرار داده است، اقداماتی انجام داده ایم همچون اینكه به دانشگاه ها بخشنامه ای ابلاغ كرده ایم كه تصویب پروپوزال ها، رساله ها و رساله های تحصیلات تكمیلی باید در ایرانداك و سایر سامانه های مشابه، همانند جویی شود.
وی افزود: پس از اینكه رساله دكتری آماده شد، نتیجه تحقیق به ایرانداك جهت همانندجویی ارسال می شود، هرگونه پرداخت مالی به استاد راهنما، مشاور و داور و تخصیص امتیاز در ترفیع و ارتقاء آنها منوط به همانند جویی در ایرانداك و صدور گواهی عدم همانند و مشابه بودن توسط ایرانداك است.
معاون حقوقی و امورمجلس وزارت علوم تصریح كرد: این اقدامات همه با الهام از خود «قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی» تهیه و اجرا شده است.

1397/09/11
18:38:07
5.0 / 5
4977
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما