در دانشگاه محقق اردبیلی صورت می گیرد

تشخیص استعدادهای ورزشی كودكان با استفاده از بزاق دهان

تشخیص استعدادهای ورزشی كودكان با استفاده از بزاق دهان به گزارش این با من معاون دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی و استاد علوم ورزشی اظهار داشت: دستگاهی را برای دانشگاه محقق اردبیلی خریداری كردیم كه با استفاده از بزاق دهان هر كودك می توانیم استعداد ورزشی او را تشخیص و او را درست راهنمایی و هدایت نماییم.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، معرفت سیاهكوهیان در همایش ملی "ورزش های همگانی" در اردبیل اظهار نمود: قبل از این با استفاده از خونگیری این كار انجام می شد كه در دستگاه مجهز جدید كه برای نخستین بار برای دانشگاه محقق اردبیلی خریداری شده و در گروه تربیت بدنی دانشگاه محقق اردبیلی قادر هستیم با استفاده از بزاق دهان استعداد ورزشی كودكانمان را تشخیص داده و آنها را درست هدایت نماییم.
وی با اشاره به اینكه در بحث سلامت فراتر از دارو و درمان، ورزش جایگاه بی نظیری دارد كه حتی به تقویت تعاملات اجتماعی و كارآمدی بیشتر هم منجر می شود، تصریح كرد: ورزش به لحاظ جسمانی و روحانی دارای اهمیت خاص است به صورتی كه به واسطه ورزش می توان به اجتماعی شدن و ارتقای سلامت افراد بیشتر كمك كرد.
معاون دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینكه ورزشكاران از سلامت جسمی و روحی بیشتری نسبت به افراد غیرورزشی برخوردار می باشند، خاطرنشان كرد: ورزش به حدی در جامعه اثرگذار است كه یك فرد فراتر از رئیس جمهور یك كشور ممالك را به واسطه ورزشكارانش می شناسد به صورتی كه كشورمان را به واسطه ورزشكاران نام آشنایش در دنیا می شناسند.
سیاهكوهیان اظهار داشت: حاكمیت ورزش یك حاكمیت فراگیر و جهان شمول است به صورتی كه امروزه ورزش جلوتر از عرصه سیاست توانسته بخش های مختلف جامعه را در هم نوائی و هم سوئی همراه خود كند.
وی ادامه داد: در همه كشورها پایه ورزش قهرمانی توجه و بها دادن به ورزش همگانی است چون كه بدون سرمایه گذاری در ورزش همگانی نمی توان در عرصه ورزش قهرمانی هم به موفقیتی دست یافت.
مدرس ورزش دانشگاه های اردبیل بیان كرد: در برنامه منظم سلامت تك تك افراد جامعه ورزش باید در اولویت قرار گیرد تا افراد به خاطر سایر مسایل ورزش خویش را ترك نكنند بلكه مسیر زندگی به گونه ای اصلاح گردد تا نتایج مثبت و شایسته ای را در پیشبرد اهداف و برنامه ها در این حوزه شاهد باشیم.
سیاهكوهیان با طرح مسایل تخصصی در حوزه ورزش و عرضه نظریه های جدید در این حوزه اظهار نمود: ما به تازگی مدل خط شیب موازی را در نحوه ورزش و تحرك جسمانی بخصوص تحرك قلب انسان ها عرضه كردیم كه این نظریه به نام ما و اردبیل به ثبت رسیده و در عرصه های جهانی دنیا مورد توجه قرار گرفته است.
وی با قدردانی از برگزاركنندگان این همایش به نیت توسعه كمی و كیفی ورزش همگانی اضافه كرد: در این همایش ها كه با یك خروجی مشخص باید اهداف و برنامه ها درست تبیین شود دستاوردها در قالب آثار مكتوب می تواند در اختیار علاقمندان قرار گیرد.
1397/09/09
22:57:54
5.0 / 5
4930
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما