رئیس دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی:

دانشگاه ها دیر وارد مباحث پژوهشی شدند، صنایع اعتمادی به دانشگاه ندارند

دانشگاه ها دیر وارد مباحث پژوهشی شدند، صنایع اعتمادی به دانشگاه ندارند این با من: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به اینكه متاسفانه دانشگاه ها دیر وارد مباحث پژوهشی شده اند و نگاه شان بیشتر روی مسائل آموزشی بوده است، اظهار داشت: با اینكه كاهش دانشجو، دانشگاه ها را با بحران جدی مواجه كرده است، ولی مواجهه با این بحران منجر به تغییر مسیر دانشگاه ها از آموزش محور بودن به پژوهش محوری شده است.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، عزیز جوانپور در اختتامیه اجلاس مدیران مراكز رشد سراسر كشور در واحد تبریز، ضمن تسلیت ایام عزاداری دهه آخر صفر اظهار داشت: سفر یكروزه دكتر طهرانچی، رییس دانشگاه آزاد به واحد تبریز و اندیشه ها و دیدگاه های وی نسبت به دانشگاه نویدبخش یك تحول مثبت و اساسی در دانشگاه بوده و امیدواریم با مرتفع ساختن موانع رشد و پیشرفت بتوانیم بهتر از سایر دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی در حوزه های علمی، پژوهشی، فرهنگی و... سرمایه گذاری نماییم و پیشرو باشیم.
جوانپور افزود: توسعه و پیشرفت دانشگاه آزاد اسلامی مرهون تلاش و پشتكار اساتید و كاركنان آن بوده است و انتظار می رود واحدهای دانشگاهی با همت مضاعف و اراده قوی و بكارگیری پتانسیل های استان ها و توجه ویژه به فعالیت های پژوهش محور در كنار فعالیت های آموزشی، بسترهای لازم را برای عبور از این بحران موقت بكار گیرند تا بتوانیم دستاوردهای خوبی را درسطح ملی، منطقه ای و بین المللی عرضه دهیم.
وی با اشاره به اینكه رسیدن به وضعیت مطلوب زمان بر است، اظهار داشت: اینكه یك شبه بتوانیم نقصها و كاستی های گذشته را جبران نماییم مسلماً امكان پذیر نیست، ولی می توان با برنامه ریزی در سه مرحله كوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت به نتیجه و وضعیت مطلوبی كه مورد نظر است، رسید. در این راستا انتظار بیشتری از مراكز رشد و شركت های دانش بنیان واحدهای دانشگاهی است؛ چون كه رسالت آن ها توسعه علم، پژوهش و فناوری و هدایت دانشگاه به سمت دانشگاه كارآفرین و كسب ثروت از دانش و علم است.
جوانپور با اشاره به اینكه امروز صنعت و صنایع اعتمادی به دانشگاه ندارند، اظهار داشت: انتظارات مسئولین نظام و دانشگاه در تمام بخش ها همچون حل مسایل و مشكلات كشور خیلی بیشتر از اقداماتی است كه تابحال انجام گرفته است، بنابراین ما باید با جلب اعتماد دستگاه های دولتی و خصوصی و با بهره گیری از اساتید، دانشجویان و فارغ التحصیلان نخبه نگاه خویش را با یك حركت قوی تر و جامع تر به حل مسائل داخلی صنعت، توسعه علم و فناوری و كمك به كسب و كار معطوف نماییم.
لازم به ذكر است در اختتامیه اجلاس مراكز رشد دانشگاه آزاد اسلامی از عزیز حسینی دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی بعنوان كارآفرین برتر ملی در زنجیره تولید گوشت و مرغ تجلیل شد.
1397/08/15
14:32:16
5.0 / 5
4379
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما