معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان خبر داد

راه اندازی نخستین مركز تحقیقات ابر اشیاء

راه اندازی نخستین مركز تحقیقات ابر اشیاء این با من: معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان خاطرنشان كرد: مركز تحقیقات ابر اشیاء دانشگاه گلستان بعنوان نخستین مركز تحقیقات ابر اشیاء در كشور بوجود آمده و بزودی خبرهای خوبی از پروژه های موفق درحال انجام منتشر خواهد شد.


دكتر مهدی غفاری در گفت و گو با ایسنا، اظهار كرد: این معاونت در حوزه ارتباط با صنعت و پژوهش های كاربردی، در حوزه بین الملل، پژوهشی و تولید آزمایشگاه مركزی، كتابخانه و مركز نشر برنامه های خاصی را دنبال می كند.
وی خاطرنشان كرد: در جهت شناسایی و رفع موانع در جهت تاثیرگذاری بیشتر دانشگاه گلستان در استان و منطقه، نشست های متعددی را با دستگاه های اجرایی استان برگزار كردیم كه منجر به انعقاد تفاهم نامه های همكاری شده است.

غفاری با اشاره به اینكه تعدادی از نشست ها منجر به اجرای پروژه هایی در رابطه با مشكلات تعریف شده در دستگاه ها شده است، اضافه كرد: در ۶ ماهه نخست امسال شش قرارداد با دستگاه های اجرایی امضاء شده و شش قرارداد دیگر هم در حال امضاء است. این قراردادها با ادارات كل، شهرداری، سازمان پدافند غیر عامل و غیره منعقد شده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان تصریح كرد: تلاش داریم معضلات و مشكلات منطقه را شناسایی نماییم و ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه گلستان را برای حل آنها به كار بگیریم. علاوه بر نشست های منطقه ای و استانی، نشست های كشوری را هم دنبال كردیم كه نتیجه آن همكاری با پژوهشگاه های نیرو، نفت و پلیمر بود.
وی با اشاره به اینكه در حوزه بین الملل همكاری با كشورهای مختلف را در دستور كار داریم، اظهار داشت: هفته گذشته كارگروه آلمان در دانشگاه تشكیل شده و در این راستا در حال تدوین تفاهم نامه با سه دانشگاه این كشور هستیم. همینطور برنامه هایی را برای بكارگیری از پتانسیل ایتالیا برای مرمت آثار باستانی پیگیری می نماییم.

غفاری با اشاره به اینكه در بخش it ظرفیت بسیار خوبی در دانشگاه داریم، اظهار داشت: مركز محاسبات سنگین با بیشتر از ۲۰۰ هسته محاسباتی افتتاح شد. مركز آپا هم بعنوان تنها مركز دارای صلاحیت فضای سایبری استان در دانشگاه گلستان افتتاح شد كه این مركز در زمان حملات سایبری می تواند كمك موثری به دستگاه های اجرایی استان كند.1397/07/18
12:21:13
5.0 / 5
4594
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما