مركز توسعه نانوالكترونیك ایران افتتاح شد

مركز توسعه نانوالكترونیك ایران افتتاح شد این با من: از جانب ستاد ویژه توسعه فناوری نانو مركز توسعه نانوالكترونیك ایران (Iran Nano Electronic Center) افتتاح شد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، ستاد توسعه فناوری نانو در جهت تولید یك مركز تخصصی-حمایتی فناوری محور در كشور جهت كاهش فاصله بین دانشگاه و صنعت در حوزه نانوالكترونیك مبادرت به راه اندازی مركز توسعه نانوالكترونیك ایران (INEC) كرد. اولویت این مركز توسعه فناوری منجر به ساخت نمونه اولیه محصولات با رویكرد تجاری سازی آنها، ورود به صنعت و خلق ثروت از فناوری است كه در نهایت در قالب شركت های دانش بنیان در حوزه نانوالكترونیك متجلی خواهد شد.
حوزه های كاری INEC شامل نانوحسگرها و نانوعملگرها، نانو زیست حسگرها، سلول های خورشیدی ذخیره كننده های انرژی، الكترونیك نوری و فوتونیك، اینترنت نانو اشیا، تراهرتز، میكرو و نانو فلوئیدیك، نانو آیونیك، نانو رباتیك، ادوات قدرت و RF، پایش و كاهش آلودگی های محیطی است.
بر این اساس شكل گیری بستر مناسب توسعه فناوری و محصول، تولید فرآیند رصد مداوم فناوری و بازار در پلت فرم های فعال در مركز توسط تیم تحقیق و توسعه مجرب، تولید بستر مناسب برای عضویت فناوران منتخب در مركز و شبكه سازی میان اعضا و عرضه بسته های حمایتی به اعضای مركز، تولید فرصت مناسب جهت استفاده از زیرساخت های ایجادشده (Fab) در فرآیند توسعه محصول، تولید كانال ارتباط با صنایع به صورت مداوم و تقاضامحور یا فرصت محور، عرضه خدمات و مشاوره های فنی مهندسی، تجاری سازی و ثبت پتنت، برگزاری مسابقات و فراخوان های مدون در طول سال و انتشار بسته های آموزشی و گزارش های صنعتی و تحلیل بازار به صورت مدون در طول سال همچون برنامه های INEC به حساب می آید.
مركز توسعه نانو الكترونیك ایران در جهت اجرای رسالت های حمایتی خود از پروژه ها، طرح ها و ایده های دارای پتانسیل ورود به بازار مبادرت به تأسیس دو بخش خدماتی تخصصی "زیر ساخت و تجهیزات (INECFab)" و "كلینیك فنی و مهندسی INEC" كرده است.
این مركز در زمان های مشخصی از سال مبادرت به برگزاری چالش های بزرگ (Grand Challenge) در حوزه های مختلف فناوری نانو الكترونیك كرده و در طول سال هم با ارسال فراخوان ها و دریافت طرح ها، از پروژه ها و ایده هایی كه پتانسیل ورود به بازار و یا فروش پتنت بین المللی دارند، حمایت می كند.
در نخستین گام مسابقه ساخت تیپ میكروسكوپ نیروی اتمی(AFM TIP) با خصوصیت های فنی مورد نظر در سال قبل برگزار گردید و این افزاره توسط محققان آزمایشگاه نانوالكترونیك دانشكده برق دانشگاه تهران و با حمایت تیم فنی مركز (تیم نانوالكترونیك ستاد) و با كمك زیرساخت های Fabrication موجود در INEC از قبیل انواع سامانه های لایه نشانی، لیتوگرافی و زدایش به صورت كامل در كشور ساخته شد.1397/07/11
12:02:34
5.0 / 5
4592
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما