معاون وزیر علوم:

تسهیلات جدید انتقال دانشجو به داخل فقط تا اسفند اجرا می گردد

تسهیلات جدید انتقال دانشجو به داخل فقط تا اسفند اجرا می گردد این با من: معاون آموزشی وزیر علوم اظهار داشت: مصوبه پذیرش دانشجویان ایرانی خارج از كشور در دانشگاه های داخل (به دلیل مشكلات ارزی) فقط تا اسفند ماه سال جاری لازم الاجرا است.مجتبی شریعتی نیاسر در گفتگو با خبرنگار مهر درباره شائبه دور زدن كنكور با جذب دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از كشور، در دانشگاه های داخل، اظهار داشت: مصوبه ای كه در این خصوص ابلاغ گردیده تا اسفند ماه سال جاری لازم اجرا است.
وی افزود: البته وزارت علوم كلیت قضیه را ابلاغ كرده و جزئیات آن در دانشگاه ها تعریف می شود، به صورت قطع دانشگاه ها زیر بار این مورد نمی روند تا دانشجویی ضعیف كه ضعیف تر از جایگاه دانشگاه است را جذب كنند.
معاون آموزشی وزارت علوم تصریح كرد: تمام این موارد به دانشگاه ها تفویض اختیار شده و اعتبار دانشگاه محل تحصیل دانشجو هم بسیار مهم می باشد.
وی افزود: وزارت علوم اعلام نموده است كه این دانشجویان باید در دانشگاهی درسی بخوانند كه معتبر باشد و میزان اعتبار آن هم توسط دانشگاه ها ارزیابی می گردد.
شریعتی نیاسر تصریح كرد: ازطرفی هم باید مشكل مالی دانشجویان متقاضی انتقال به د انشگاه های داخل كشور محرز شود، شرایط به خوبی پیش بینی شده، امكان دارد چنین ذهنیتی تولید شود ولی هدف این طرح دورزدن كنكور نیست، مراقبت های لازم توسط دانشگاه ها صورت می گیرد.
به گزارش این با من به نقل از مهر، با عنایت به مشكلات ارزی و تاثیر آن بر وضعیت تحصیل بعضی از دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از كشور، وزارت علوم برای پذیرش دانشجویان ایرانی خارج از كشور در دانشگاه های داخل اعلام آمادگی كرد كه این مورد شائبه دور زدن كنكور را بوجود آورده و عده ای نسبت به این مورد انتقاد داشتند.

1397/07/03
14:14:34
5.0 / 5
4890
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما