معاون وزیر بهداشت خبر داد؛

راه اندازی انجمن های ورزشی دانشجویی در دانشگاه های علوم پزشكی

راه اندازی انجمن های ورزشی دانشجویی در دانشگاه های علوم پزشكی این با من: معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت اظهار داشت: انجمن های ورزشی دانشجویی در دانشگاه های علوم پزشكی كشور راه اندازی می شوند.


به گزارش این با من به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، دكتر محمدرضا فراهانی، رئیس سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه های علوم پزشكی كشور در آیین افتتاحیه این رویداد ورزشی در سالن شهید پورشریفی تبریز اظهار داشت: آیین نامه تشكیل انجمن های ورزشی مهرماه امسال به دانشگاه های علوم پزشكی ابلاغ خواهد گردید. وی اظهار داشت: از تمامی ورزشكاران، مدیران و مسئولان دانشگاهی درخواست می كنم كه نسبت به تاسیس انجمن های ورزشی در دانشگاه ها اهتمام بورزند. ما بنا داریم فعالیت های تربیت بدنی و ورزشی همانند سایر فعالیت های فرهنگی، علمی و هنری در دانشگاه ها رونق گیرد و تلاش داریم كه اقدامات ورزشی را هم همانند سایر اقدامات فرهنگی به دانشجویان بسپاریم.

فراهانی تصریح كرد: بطور قطع با تاسیس و راه اندازی انجمن های ورزشی در سطح دانشگاه های علوم پزشكی شاهد پیشرفت بیشتر ورزش در بین دانشجویان خواهیم بود، از این رو باید نسبت به تقویت ابعاد مختلف ورزش همگانی و قهرمانی در دانشگاه های علوم پزشكی اهتمام كنید. معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت اظهار داشت: امسال ردیف بودجه ورزشی دانشگاه های علوم پزشكی جدا شده و همه دانشگاه ها موظف می باشند تمام این بودجه را صرف حوزه ورزش كنند. وی ادامه داد: در جهت گسترش ورزش همگانی در سطح دانشگاه های علوم پزشكی از دانشگاه ها درخواست كردیم كه به المپیاد ورزش های همگانی هم توجه خاصی داشته باشند. همینطور ورزشكاران به منظور تحقق بیش از پیش این امر باید با جدیت بیشتر در مسابقات مقدماتی و انتخابی المپیادهای ورزشی در دانشگاه ها حضور داشته باشند. رئیس سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان پسر وزارت بهداشت تصریح كرد: برای اولین بار ۵۹ دانشگاه علوم پزشكی در این رویداد بزرگ ورزشی شركت می كنند. از دانشگاه علوم پزشكی تبریز به خاطر میزبانی حجم گسترده ورزشكاران و شركت كنندگان در این المپیاد تشكر می كنم. وی اظهار داشت: البته قابل ذكر است كه مدیران تربیت بدنی دانشگاه ها و معاونان فرهنگی ودانشجویی جهت اعزام ورزشكاران به مهمترین رویداد ورزشی وزارت بهداشت، زحمات بسیاری را متحمل شدند و علی رغم شرایط اقتصادی نامناسب، بهتر از سال های گذشته نسبت به اعزام ورزشكاران همكاری كردند. فراهانی خاطرنشان كرد: سیزدهمین المپیاد ورزش های قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت یكی از بزرگترین رویدادهای ورزشی در طول دوران این وزارت بوده است كه بیش از ۳ هزار نفر از دانشجویان، اعضای كادر فنی، داوران و عوامل اجرایی این المپیاد در طول یك هفته میهمان دانشگاه علوم پزشكی تبریز هستند. وی با تاكید بر اینكه ساماندهی و مدیریت این المپیاد ورزشی با حجم گسترده یك كار سخت و طاقت فرساست، تصریح كرد: بر خود لازم می دانم از میزبانی دانشگاه علوم پزشكی تبریز تشكر كنم. كمتر دانشگاهی حاضر است در فرصت محدود میزبانی این رویداد برزگ ورزشی را قبول كند، اما دانشگاه علوم پزشكی تبریز به خوبی از عهده این میزبانی بر آمد.

1397/06/05
13:43:13
5.0 / 5
5572
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما