مدیر مركز رشد دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر:

افزایش ارز ریسك تولید شركت های نوپا را زیاد می كند

افزایش ارز ریسك تولید شركت های نوپا را زیاد می كند این با من: مدیر مركز رشد فناوری دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر اظهار داشت: افزایش نرخ ارز و نابسامانی دلار و تورم، ریسك تولید یك شركت نوپا را بسیار بیشتر می كند كه در نتیجه آن افراد تصمیم به ورود به بازارهای دیگر می گیرند و امكان دارد به جای تولید شركت های فناور نوپا به خرید و فروش طلا و ارز روی آورند چراكه ریسك كمتری دارد.


دامون رزمجویی در گفت وگو با ایسنا، اظهار كرد: برای شركت های داخلی كه كار صادرات انجام می دهند، افزایش قیمت ارز یك فرصت خوب محسوب می شود؛ البته به شرط اینكه مواد اولیه محصولات در داخل كشور تهیه شود. این شركت ها می توانند ارزآوری خوبی انجام دهند و درآمد بالاتری داشته باشند.
مدیر مركز رشد فناوری دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر افزود: برای ورود مواد اولیه باید پول بیشتری پرداخت گردد كه باعث كاهش نقدینگی و اجبار به خریداری كالای كمتر می گردد و این مشكلی است كه تمام فروشندگان مطرح می كنند.
رزمجویی خاطرنشان كرد: مبحث دوم بلاتكیلفی و عدم ثبات نرخ است كه باعث تردید در مقدار محصول برای ورود می گردد. به نظر من بار روانی نرخ ارز از خود آن بیشتر است و بلاتكلیفی و سردرگمی كه مردم دچار آن می شوند سبب تولید یك ركود روانی می شود، همچنانكه اكنون شاهد می باشیم.
وی با اشاره به اینكه بالارفتن قیمت ارز می تواند فرصت خوبی برای صادرات كالاهای دانش بنیان باشد، اضافه كرد: از دیگر تاثیرات آن بر شركت های دانش بنیان و غیر دانش بنیان، جهت گیری شركت ها از سمت تولید به سمت دلالی است.
وی در مورد تاسیس شركت های نوپا، اظهار داشت: افزایش نرخ ارز و نابسامانی دلار و تورم، ریسك تولید یك شركت نوپا را بسیار بیشتر می كند كه در نتیجه آن افراد تصمیم به ورود به بازارهای دیگر می گیرند و امكان دارد به جای تولید شركت های فناور نوپا به خرید و فروش طلا و ارز روی آورند چراكه ریسك كمتری دارد.
مدیر مركز رشد فناوری دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر افزود: این امر باعث می گردد روند جذب شركت های دانش بنیان و نوپا كم شود چراكه افراد به سمت تولید نمی روند.
رزمجویی با اشاره به اینكه تسهیلات مصوب قابل ارائه به یك شركت نوپا تا سقف 70 میلیون تومان است، اظهار داشت: 70 میلیون تومان چهارماه گذشته با امروز فرق كرده و ارزش تسهیلات به شدت پایین آمده است.
وی خاطرنشان كرد: همینطور افزایش ارز چالش بزرگی برای شركت هایی است كه مجبور به وارد كردن مواد اولیه از خارج از كشور هستند كه نتیجه آن افزایش قیمت محصول تولیدی است كه تاثیر خویش را بر مصرف كننده نهایی می گذارد.1397/05/11
16:26:31
5.0 / 5
4533
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما