در گفتگو با مهر عنوان شد؛

طراحی بسته تكالیف دانشگاه ها برای پذیرش دانشجوی خارجی

طراحی بسته تكالیف دانشگاه ها برای پذیرش دانشجوی خارجی این با من: رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از طراحی یك مجموعه پیوسته در زمینه تكلیف دانشگاه ها برای پذیرش دانشجوی بین المللی اطلاع داد.مجتبی صدیقی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پذیرش دانشجوی بین المللی در دانشگاه های كشور یكی از سیاست ها و اهداف جدی آموزش عالی است چون كه بین المللی سازی از برنامه های وزارت علوم به حساب می آید.
وی اضافه كرد: بخشی از اجرای سیاست های بین المللی سازی دانشگاه ها به پذیرش دانشجویان غیر ایرانی باز می گردد كه طبق برنامه ششم باید جمعیت دانشجویان خارجی كشور تا آخر برنامه ششم به ۷۵ هزار نفر افزایش یابد.
رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم با اشاره به اینكه برای پذیرش دانشجوی بین المللی باید تحرك بیشتری داشته باشیم، تصریح كرد: هم اكنون ۳۴ هزار دانشجو خارجی در دانشگاه های كشور مشغول به تحصیل هستند.
صدیقی تصریح كرد: دانشگاه ها با پیش بینی زمینه ها، تبلیغ مناسب و تولید زیرساخت های لازم می توانند زمینه پذیرش دانشجوی بین المللی را تولید كنند.
وی تصریح كرد: وزارت علم هم باید با تامین تسهیلات بیشتر و كاهش زمان بررسی درخواست دانشجویان خارجی تا پذیرش در دانشگاه، به روند افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو خارجی كمك نماید.
رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم اظهار داشت: برای دستیابی به این هدف یك مجموعه بهم پیوسته طراحی شده و در آن تكلیف دانشگاه ها برپایه برنامه ششم توسعه مشخص شده است.
صدیقی تصریح كرد: براین اساس مشخص شده كه هر دانشگاه متناسب با ظرفیت خود چه تعداد دانشجوی خارجی پذیرش كند.
وی تصریح كرد: افزایش پذیرش دانشجوی خارجی یكی از وظیفه وزارت علوم است كه حمایت هایی در این زمینه انجام خواهد داد. این مورد هدف بزرگی است اما شدنی و قابل تحقق است.
رئیس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: دانشگاه های كشور از ظرفیت و كیفیت خوبی برخوردار می باشند و اگر دانشگاه ها تبلیغات بیشتری داشته باشند، درصد پذیرش دانشجوی بین المللی آنها افزایش می یابد و در رتبه بندی های بین المللی رشد می كنند.

1397/04/30
18:44:11
5.0 / 5
4610
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما