تحقیقات جدید نشان می دهد؛

انرژی های تجدیدپذیر می توانند همه نیاز بشر به انرژی را تامین كنند

انرژی های تجدیدپذیر می توانند همه نیاز بشر به انرژی را تامین كنند این با من: تصور عموم و حتی برخی كارشناسان بر این است كه انرژی های تجدیدپذیر نمی توانند كاملا جایگزین منابع تامین انرژی فعلی شوند، اما تحقیق جدید نشان داد كه این طور نیست.به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، آیا منابع تجدیدپذیر 100 درصد نیاز انرژی ما را تامین می كنند؟ بله، با عنایت به تحقیقات جدید منابع تجدیدپذیر می توانند كاملا پاسخگوی نیازهای بشر باشند.

محققان اظهار داشتند: هیچ مانعی برای رسیدن به استفاده 100 درصدی از انرژی های تجدیدپذیر در آینده وجود ندارد.

این مقاله در واقع یك پاسخ مستقیم به یك مقاله در مجله Renewable and Sustainable Energy Reviews انتشار یافته در سال قبل است كه مسئله تامین 100 درصدی انرژی توسط انرژی تجدیدپذیر را در آینده زیر سوال برده بود، چون كه معتقد بود افزایش خطر وقوع حوادث شدید اقلیمی باعث می گردد كه نور خورشید و باد را كم می كند و همینطور توانایی شبكه های برق برای مقابله با تغییرات زیاد در قدرت منبع، مورد شك است.

در پاسخ، دانشمندان ده ها مطالعه موجود را بررسی كردند تا به نگرانی های آن مقاله پاسخ دهند.

نتیجه این بود كه هیچ چیز توانایی متوقف كردن آینده ای كه تمام انرژی ما توسط منابع تجدیدپذیر تامین گردد را ندارد.

این مطالعه جدید نشان داده است كه هم اكنون یك فناوری برای حل نگرانی های تامین انرژی وجود دارد. به قول محققان گاز تركیبی مصنوعی كه با استفاده از انرژی تجدیدپذیر در زمان تولید مازاد تولید می شود، تنها یك راه برای تامین موقت انرژی در بدترین حالت است.

محققان این ادعا كه استفاده 100 درصدی از انرژی های تجدیدپذیر نیاز به بازسازی كامل سیستم برق دارد را رد می كنند و عقیده دارند كه تكامل هدایت شده سیستم كفایت می كند، چون كه فناوری های مورد نیاز برای تنظیم شبكه هم اكنون در خیلی از كشورها استفاده می گردد.

"تام براون" سرپرست این تحقیق می گوید: در حالیكه خیلی از مسائل مطرح شده توسط مقاله سال قبل مهم هستند، شما باید توجه داشته باشید كه راه حل های فنی برای نكات مطرح شده با استفاده از تكنولوژی روز موجود است.

وی اضافه كرد: علاوه بر این، این راه حل ها كاملا مقرون به صرفه هستند.

اگرچه تحقیقات به درستی بیان می كنند كه ایسلند تنها كشوری است كه هم اكنون تمام انرژی مورد نیاز خویش را از انرژی های تجدیدپذیر تامین می كند، اما مناطقی در كشورهای دیگر همچون آلمان، نیوزیلند، اسكاتلند و دانمارك هم وجود دارند كه موفق به تامین 100 درصدی انرژی خود از منابع تجدیدپذیر شده اند.

علاوه بر این، كشورهای دیگر هم بسیار نزدیك هستند. پاراگوئه با 99 درصد، نروژ با 97 درصد، اروگوئه با 95 درصد و كاستاریكا با 93 درصد در صدر این فهرست قرار دارند.

"برایان واد ماتیسن" همكار نویسنده می گوید: باور برخی این بود كه استفاده 100 درصدی از سیستم های تجدیدپذیر امكان پذیر نیست. اما پژوهش ما خلاف این را نشان داد. اكنون ما مجددا به مدل سازی سناریوهای كم هزینه برای حذف سوخت های فسیلی از سیستم انرژی می پردازیم كه در نهایت می توانیم با چالش های اقلیمی و مشكلات سلامتی كه استفاده از سوخت های فسیلی به وجود آورده و می آورند، مقابله نماییم.

محققان این تحقیق از پنج بخش موسسه فناوری كارلسروهه، شورای تحقیقات علمی و صنعتی آفریقای جنوبی، دانشگاه تكنولوژی لاپینرانتا(Lappeenranta)، دانشگاه صنعتی دلفت(Delft) و دانشگاه آلبورگ(Aalborg) گرد هم آمده بودند.

مقاله آنها در همان مجله Renewable and Sustainable Energy Reviews انتشار یافته است.
1397/02/29
13:58:18
5.0 / 5
4837
تگهای خبر: دانشگاه , فناوری , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما