نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه خبر داد؛

تاسیس مركز انسان دوستانه با همكاری ایران در قفقاز، سهمیه پذیرش دانشجویان ایرانی افزایش می یابد

تاسیس مركز انسان دوستانه با همكاری ایران در قفقاز، سهمیه پذیرش دانشجویان ایرانی افزایش می یابد این با من: نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه از تصمیم دولت روسیه برای افزایش سهمیه پذیرش دانشجویان ایرانی در دانشگاه های این كشور اطلاع داد و اظهار داشت: این سهمیه، در بعضی از رشته هایی نظیر ایران شناسی و زبان فارسی افزوده می شود.به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دكتر رمضان عبدالطیف اف امروز در دیدار با وزیر علوم كه به منظور توسعه همكاری های علمی – آموزشی بین ایران و كشورهای فدراسیون روسیه صورت گرفت، ظرفیت های علمی دو كشور را بسیار بالا توصیف كرد و اظهار داشت: خوشبختانه هم اكنون همكاری های علمی و آموزشی بین دو كشور ایران و كشورهای فدراسیون روسیه وجود دارد و به تازگی كنفرانسی در دانشگاه قفقاز در زمینه همكاری های علمی برگزار گردید و در این كنفرانس مسائل علمی و آموزشی مورد بررسی قرار گرفت.

وی در ادامه خاطرنشان كرد: ایران و قفقاز در زمینه مسائل فرهنگی، شباهت های بسیار زیادی با یكدیگر دارند و قفقاز همیشه تحت تاثیر شاعران و فرهنگیان ایران بوده است، ضمن این كه چندین دانشجوی ایرانی در دانشگاه قفقاز تحصیل می كنند.

نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور همكاری با دولت های منطقه خزر همینطور از طریق اندازی مركز انسان دوستانه با ایران در قفقاز اطلاع داد و اظهار داشت: با راه اندازی این مركز، تلاش می نماییم دانشجویانی را در زمینه های مختلف ایران شناسی، زبان فارسی و غیره... پذیرش كرده و آموزش دهیم، ضمن اینكه در چندین دانشگاه روسیه زبان فارسی و ایران شناسی آموزش داده می گردد و در دانشگاه داغستان هم كرسی زبان فارسی به راه افتاده است.

عبدالطیف اف همینطور از كوشش برای افزایش سهمیه دانشجویان ایرانی برای پذیرش در دانشگاه های روسیه اطلاع داد و اظهار داشت: ما آماده هستیم سهمیه پذیرش دانشجویان ایرانی در دانشگاه های روسیه افزایش یابد و در این زمینه رایزنی هایی را انجام می دهیم. وزیر آموزش عالی روسیه درخواست دارند كه سهمیه افزایش این پذیرش در رشته های مختلف بخصوص ایران شناسی و زبان فارسی بیشتر شود.

وی تصریح كرد: ما تلاش می نماییم سهمیه پذیرش دانشجویان ایرانی در دانشگاه های روسیه در دوره های كارشناسی ارشد و دكتری و رشته های خاص یعنی ایران شناسی بیشتر شود.

به گفته وی دانشگاه های روسیه آماده هستند اساتید خویش را برای برگزاری دوره های آموزشی به ایران بفرستند تا در مورد مسائل علمی، آموزشی و فناوری های جدید با ایران تبادل نظر كنند، حتی برای اساتید ایرانی در دانشگاه های روسیه هم دوره های آموزشی را برگزار می نماییم.

نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در انتها تصریح كرد: ظرفیت های بسیار بزرگی برای گسترش همكاری های علمی و آموزشی و حتی فرهنگی بین كشورهای ایران و روسیه وجود دارد. وظیفه ما این است كه با استفاده از این ظرفیت ها، دو كشور را در عرصه علمی به ابرقدرت تبدیل نماییم و باید جلسات توسعه این همكاری ها ادامه پیدا كند.1397/02/15
11:26:31
5.0 / 5
4569
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما