افزایش ظرفیت پذیرش بدون آزمون دانشجوی ارشد در دانشگاه تهران

افزایش ظرفیت پذیرش بدون آزمون دانشجوی ارشد در دانشگاه تهران این با من: معاون آموزشی دانشگاه تهران از افزایش ظرفیت پذیرش بدون آزمون دانشجو در مقطع كارشناسی ارشد اطلاع داد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دكتر سید حسین حسینی، از افزایش ظرفیت پذیرش بدون آزمون دانشجو در مقطع كارشناسی ارشد خبرداد و اظهار داشت: با تلاش های صورت گرفته توسط دانشگاه های سطح یك، بخصوص دانشگاه تهران برای اصلاح آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان و در اجرای سیاست های هدایت و پشتیبانی از دانشجویان برتر برای ورود به دوره كارشناسی ارشد، با دریافت مجوز از شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ظرفیت پذیرش بدون آزمون در مقطع كارشناسی ارشد از ۲۰ به ۴۰ درصد افزایش یافته است.
وی در ادامه اضافه كرد: دانشگاه تهران در نظر دارد امسال و بر مبنای اطلاعیه ای كه قبلاً با استفاده از سایت معاونت آموزشی اطلاع رسانی شده است از میان دانشجویان دوره كارشناسی كه جزء ۱۵ درصد برتر دانشگاه تهران بوده و یا دانشجویانی كه دارای رتبه های برتر از دانشگاه های سطح یك و دو هستند، در كلیه رشته هایی كه با استفاده از آزمون سراسری پذیرش دانشجو دارد بر مبنای آیین نامه و مقررات مربوط برای سال تحصیلی ۹۷-۹۸ دانشجو پذیرش كند.
معاون آموزشی دانشگاه تهران با اشاره به آیین نامه قبلی پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان تصریح كرد: در آئین نامه قبلی دانشگاه ها می توانستند ۱۰ درصد و در شرایطی حداكثری ۲۰ درصد از ظرفیت دوره روزانه كارشناسی ارشد خویش را در هر رشته محل به دانشجویان دوره كارشناسی پیوسته همان دانشگاه و یا دانشگاهی دیگر اختصاص دهند. البته دانشجویان كارشناسی مطابق شرایط ذكر شده در آیین نامه باید در شش نیم سال تحصیلی با گذراندن بیش از سه چهارم واحدهای درسی و جزء ۱۵ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند و بتوانند در هشت نیم سال دانش آموخته شوند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دكتر حسینی در ادامه با اشاره به اینكه آیین نامه جدید پذیرش استعدادهای درخشان دارای دو اصلاحیه است، اظهار داشت: در آیین نامه جدید ۱۰ درصد برتر مقطع كارشناسی به ۱۵ درصد تغییر یافته است. ازاین رو مطابق آن ما می توانیم تعداد بیشتری از دانشجویان كارشناسی را در مقطع كارشناسی ارشد بدون آزمون پذیرش نماییم. از سوی دیگر سقف پذیرش كارشناسی ارشد با استفاده از آیین نامه استعداد درخشان ۲۰ درصد بوده كه در آیین نامه جدید به ۴۰ درصد افزایش یافته است.
به گفته وی، در گذشته به علت محدودیت ها عمدتاً ظرفیت توسط دانشجویان دانشگاه تهران تكمیل می شد، اما امسال ضمن اینكه این شرایط همچنان برای دانشجویان دانشگاه تهران فراهم است، با عنایت به مازاد ظرفیتی كه در اختیار است، دانشگاه تهران بخشی از ظرفیت پذیرش خویش را به دانشجویان دانشگاه های سطح یك و دو اختصاص می دهد.
معاون آموزشی در انتها خاطرنشان كرد: دانشگاه تهران در تلاش است كه از حداكثر این سهمیه برای پذیرش دانشجویان كارشناسی واجد شرایط در مقطع ارشد استفاده نماید.
1397/01/15
16:13:11
5.0 / 5
4997
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما