معاون فرهنگی دانشگاه خبر داد

بازجویی دانشجویان بازداشتی دانشگاه تهران در مراحل پایانی، احتمال آزادی آنها تا اوایل هفته آینده

بازجویی دانشجویان بازداشتی دانشگاه تهران در مراحل پایانی، احتمال آزادی آنها تا اوایل هفته آینده این با من: معاون فرهنگی دانشگاه تهران با تاكید بر اینكه در طول مراحل بازپرسی برخورد مناسب و در شأن دانشجویان بازداشتی دانشگاه تهران با آنها صورت می گیرد، اظهار داشت: امیدوارم این دانشجویان اوایل هفته آینده و پیش از آخر سال آزاد شوند.دكتر مجید سرسنگی در گفت وگو با ایسنا، ضمن اعلام این خبر، با تاكید بر اینكه بازجویی و بازپرسی دانشجویان بازداشتی دانشگاه تهران در مراحل پایانی خود قرار دارد، اظهاركرد: با عنایت به رایزنی هایی كه با مراجع مختلف بخصوص قوه قضائیه داشتیم، امیدوارم این دانشجویان پیش از آخر سال آزاد شوند و بتوانند تعطیلات خویش را در كنار خانواده بگذرانند.

وی در ادامه خاطرنشان كرد: روز گذشته جلسه ای با مراجع قضایی داشتم و آن ها در این جلسه قول داده اند رسیدگی به پرونده های دانشجویان بازداشتی دانشگاه تهران را در اولویت كار خود قرار داده و سرعت بیشتری ببخشند. مطمئنم مسئولان همانطور كه در آزادی 42 دانشجوی بازداشتی دانشگاه تهران در حوادث دی ماه اخیر به قولشان وفادار بودند، در زمینه آزادی 5 دانشجوی فعلی دانشگاه پیش از آخر سال هم به قولشان عمل كنند.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران با تاكید بر اینكه دانشجویان بازداشتی دانشگاه در وضعیت خوبی به سر می برند، اظهار داشت: برپایه ارتباطی كه هم با قوه قضائیه و هم با دانشجویان بازداشتی داریم خوشبختانه در مراحل مختلف بازپرسی برخورد مناسب و در شأنی با دانشجویان صورت می گیرد، ازاین رو نگرانی در این زمینه از جانب برخی دوستان و خانواده ها وجود ندارد.

دكتر سرسنگی تصریح كرد: با همه دانشجویان بازداشتی ارتباط دارم و ملاقات هایی هم با آن ها داشته ام و هر از چند گاهی به این دانشجویان سر می زنم و تلاش می كنم با آن هاصحبت كنم. در واقع هركدام از این دانشجویان بازداشتی پرونده های مختلفی دارند، اما در هر صورت قول تسریع رسیدگی به همه دانشجویان از جانب مرجع قضایی داده شده است.

وی با اشاره به اینكه تمام دانشجویان دانشگاه تهران فرزندان ما هستند و رسیدگی به وضعیت آن ها را جزء وظایف خودم می دانم، اظهار داشت: این دانشجویان همانند بچه های ما هستند، همانطور كه اگر فرزندان ما در درون خانواده خطایی را مرتكب شوند ما آن ها را از خانه بیرون نمی نماییم و تلاش می نماییم خطای آن ها را اصلاح نماییم در مورد دانشجویان هم این وظیفه ما است كه اگر كسی مرتكب خطایی شود، سبب نشویم آینده و زندگی آن ها دچار نابسامانی شود و باید این افراد خطای خویش را اصلاح و مجددا به جامعه برگردند و بتوانند از این اتفاق تجربه مثبت بگیرند.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران در انتها به تلاش های رئیس این دانشگاه برای حفاظت از دانشجویان اشاره نمود و اظهار داشت: رئیس دانشگاه تهران با وجود همه مشغله های كاری كه دارد، امسال بسیار مجدانه وضعیت دانشجویان را پیگیری نمود و تلاش كرد دانشجویان در اتفاقات تلخ امسال حداقل صدمه را ببینند.1396/12/23
14:26:19
5.0 / 5
4629
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , مناسب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما