سرپرست معاونت جهاددانشگاهی استان قم خبر داد؛

آغاز مسابقات ملی مناظره های دانشجویی

آغاز مسابقات ملی مناظره های دانشجویی به گزارش این با من سرپرست معاونت جهاددانشگاهی استان قم از ثبت نام مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران اطلاع داد و اظهار داشت: مرحله استانی این مسابقات نیمه اول اردیبهشت در قم برگزار می شود.علی حسینی در گفت و گو با ایسنا، عنوان كرد: یكی از ماموریت های جهاد دانشگاهی در اجرای نقشه جامع علمی كشور، مشاركت در ترویج، تعمیق و ارتقای كرسی های نظریه پردازی و نقد و مناظره در حوزه های منتخب است.

وی اضافه كرد: با عنایت به اینكه آزادی بیان از اهداف متعالی انقلاب اسلامی ایران بوده است و همینطور مقام معظم رهبری در مورد ضرورت همت گماشتن به امر گفتگوی سالم و منطقی در سطح دانشگاه تاكیدات فراوانی دارند، معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی نسبت به طراحی و برگزاری مسابقات مناظره دانشجویی در سطوح استانی، منطقه ای و كشوری اقدام كرده است.

سرپرست معاونت جهاددانشگاهی استان قم تصریح كرد: رشد و شكوفایی فرهنگ گفتگو، زمینه سازی برای شكل گیری تفكر خلاق و نقاد در بین دانشجویان، تولید انگیزه در جامعه جهت گرایش به ارتقای دانش و آگاهی، آموزش مسائل و مطالب علمی به صورت اثر بخش و همینطور تمرین و تقویت فعالیت های گروهی منسجم و هدفمند از اهداف برگزاری این مسابقات است.

وی با بیان اینكه ثبت نام این مسابقات تا 15 اسفند ادامه دارد، خاطرنشان كرد: مرحله استانی این مسابقات در اردیبهشت ماه سال 97 در استان قم برگزار می شود؛ مرحله منطقه ای این مسابقات در مهر ماه و مر حله كشوری آذر ماه خواهد بود.

حسینی ادامه داد: علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام به مراكز آموزشی سراسر استان و یا شعب جهاد دانشگاهی در دانشگاه قم، پردیس فارابی دانشگاه تهران، دانشگاه حضرت معصومه(س) و مركز علمی كاربردی جهاددانشگاهی واحد استان قم رجوع كنند یا با استفاده از آدرس http: //isdc.ir/ نسبت به ثبت نام در مسابقات اقدام نمایند.

وی در مورد روش اجرای مسابقات ادامه داد: هر تیم شركت كننده شامل 4نفر خواهد بود كه دو نفر مناظره كننده و دو نفر عضو پژوهشی هستند و سرپرست اعضای تیم هم از اعضای هیات علمی دانشگاه است.

سرپرست معاونت جهاد دانشگاهی استان قم اضافه كرد: هر مسابقه یك رئیس جلسه و 3 داور دارد كه داوران از اعضای هیات علمی دانشگاه ها هستند و بر مبنای مولفه های مشخص شده به شیوه بیان و مطرح كردن مسائل توسط تیم ها امتیاز خواهند داد.

 

1396/11/26
13:29:14
5.0 / 5
5157
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما