سرپرست مركز سنجش دانشگاه خبرداد:

نحوه بازگشت به تحصیل دانشجویان انصرافی دانشگاه آزاد

نحوه بازگشت به تحصیل دانشجویان انصرافی دانشگاه آزاد این با من: سرپرست مركز سنجش دانشگاه آزاد اظهار داشت: دانشجویان علوم پزشكی و غیرپزشكی این دانشگاه كه به هر علت انصراف داده و ترك تحصیل كرده اند، می توانند درخواست بازگشت به تحصیل عرضه كنند.به گزارش این با من به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، امیررضا شاهانی درمورد چگونگی بازگشت به تحصیل دانشجویان انصرافی این دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه آزاد تلاش می كند سازوكار بازگشت به تحصیل را تسهیل كند اما دستورالعمل ها باید رعایت شود.
وی اضافه كرد: اگر فردی كه درسش را به صورت مثال برای بیش از ۵ سال رها كرده باشد، باید واحدهای گذرانده را با درس های جدید تطبیق و در صورت ضرورت دوباره همان عناوین درسی را بگذراند.
سرپرست مركز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی تصریح كرد: دانشجویان كه از تحصیل انصراف داده اند برای بازگشت به تحصیل به واحد مربوطه رجوع و كمیسیون موارد خاص و معاونت آموزشی درخواست وی را بررسی می كنند.
شاهانی عنوان كرد: ازاین رو هر زمان اجازه بازگشت داده شود، دانشجو می تواند از ترم بعد به دانشگاه بازگردد.
وی تصریح كرد: بازه زمانی خاصی را برای بازگشت به تحصیل تعریف نكرده ایم اما در دستورالعمل، بازگشت همان ۵ سال است، یعنی اگر بیش از ۵ سال باشد باید واحدها تطبیق داده شود.
سرپرست مركز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اضافه كرد: از زمانی كه دانشجو درس خویش را رها كرده تاكنون، بعضی از رشته ها و درس ها از جانب شورای گسترش تغییر كرده است كه باید واحدها تطبیق داده شود تا ببینیم به كدام رشته نزدیكتر است و برخی درس ها هم منسوخ شده اند كه آنها دیگر در واحدهای گذرانده دانشجو تاثیری ندارد و باید در بعضی از سرفصل ها همه دروس را ابتدا تا آخر بگذراند.
شاهانی درباره بازگشت به تحصیل دانشجویان علوم پزشكی هم اظهار داشت: این دانشجویان باید به بخشنامه ها و دستورالعمل های وزارت بهداشت در این زمینه رجوع كنند، اگر بخشنامه ای در این زمینه از جانب وزارت بهداشت وجود نداشته باشند می توانند به همین دستورالعمل استناد كنند.
وی همینطور در پاسخ به اینكه آیا این دستورالعمل شامل دانشجویانی كه رسما نامه نوشته اند و انصراف داده اند هم می شود، اضافه كرد: كمیسیون موارد خاص در این باره تصمیم می گیرد.
فرهاد ادهمی مدیركل توسعه آموزش پزشكی علوم پزشكی و امور دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی هم با تایید دستورالعمل وزارت بهداشت در زمینه بازگشت دانشجوی انصرافی رشته های علوم پزشكی اظهار داشت: دانشجویان انصرافی كه تسویه حساب نكرده باشند و بیشتر از دو نیمسال از انصراف آنها نگذشته باشد، می توانند به تحصیل بازگردند البته این منوط به موافقت كمیسیون موارد خاص حوزه علوم پزشكی دانشگاه آزاد اسلامی است.
وی ادامه داد: اگر دانشجویی بیمار بوده باشد، می تواند تا چهار نیمسال بعد به تحصیل بازگردد البته این هم بستگی به موافقت كمیسیون پزشكی و كمیسیون موارد خاص حوزه علوم پزشكی دارد اما اگر دانشجویی نامه انصراف داده و تسویه كرده باشد، دیگر امكان بازگشت ندارد.

1396/11/12
15:20:12
5.0 / 5
5427
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما