در مراسم تقدیر از برگزیدگان دهمین جشنواره حركت عنوان شد:

حركت و كنش جمعی حلقه مفقوده جامعه ایران است

حركت و كنش جمعی حلقه مفقوده جامعه ایران است این با من: معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم تقدیر از برگزیدگان دهمین جشنواره ملی حركت ضمن تبریك به دانشگاه تهران كسب رتبه اول در این جشنواره، انجمن های علمی را گسترده ترین تشكل به لحاظ تعریف كارویژه ها و ماموریت ها در عرصه های مختلف توصیف كرد و اظهار داشت: هم اكنون ۹ هزار و ۵۰۰ انجمن علمی در كشور در قالب اتحادیه هایی كه ذیل رشته های تحصیلی تعریف شده اند فعالیت می نمایند.به گزارش این با من به نقل از ایسنا، غلامرضا غفاری علت نخست تجلیل از حركت های علمی این تشكل ها را كار جمعی آنها دانست و توضیح داد: حلقه مفقوده جامعه ایران حركت و فعلی است كه به صورت جمعی صورت گیرد.

وی تلاش تشكل های علمی را نمادی از یك كار جمعی خواند و ادامه داد: جامعه ایران بعنوان جامعه ای فردگرا و تك رو شناخته شده كه تلاشش را در قالب های محدود تعریف می كند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح كرد: در درجه اول دانشجویان خودشان را در قالب انجمن علمی یك رشته تعریف كردند. سپس افراد عضو این انجمن ها در بخش ها و دانشگاه های مختلف گردهم آمده و اتحادیه ها را به وجود آوردند. در نهایت این جمع در رویدادی تحت عنوان جشنواره حركت در كنار هم قرار گرفتند كه این همان به منصه ظهور رسیدن كنش جمعی بوده، امری مبارك و میمون برای تحول و توسعه جامعه ایران است.

غفاری تشكل های علمی را سرمایه های اصلی و پیوندهای اساسی پیشرفت جامعه توصیف كرد و اظهار داشت: با انرژی حاصل از جمع شدن این سرمایه ها می توان كارهای مهمی انجام داد.

وی ضمن تاكید بر جمعیت هایی كه از سرمایه انسانی بالایی بهره مند هستند، در كنار هم قرار گرفتن نخبگان و سرآمدن را در درجه اول نوعی سرمایه انسانی و در درجه دوم سرمایه اجتماعی دانست و اظهار نمود: تعاملات و پیوندهای كمی و كیفی این مجموعه، شبكه های توأم شده با این جمع و تولید و بازتولید آنها سرمایه نمادین شامل نهادها، دستاوردها، صلاحیت ها و... است كه نظیر آن را كمتر می توان یافت.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در انتها حضور رئیس دانشگاه تهران در مراسم تقدیر از برگزیدگان جشنواره حركت را تأییدی بر مهم بودن حركت انجمن های علمی دانست و اضافه كرد: امیدوار هستیم كه این حركت جاری و نقش آفرین باشد و نخبگان كشور بتوانند از این طریق نقش بیشتری در توسعه و پیشرفت كشور داشته باشند.

به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دهمین جشنواره حركت با محوریت معرفی برترین تشكل های علمی در تاریخ ۴ تا ۷ آذرماه در كرمانشاه برگزار گردید. از زمان فراخوان این جشنواره در اردیبهشت ماه تا تیرماه سال جاری ۱۸۰ اثر در ۳۸ محور معرفی گشتند كه از این تعداد ۳۸ اثر به مرحله كشوری راه یافتند. از این تعداد هم ۱۷ اثر بعنوان اثر برگزیده انتخاب شدند كه از آنها در مراسم اختتامیه این جشنواره تقدیر به عمل آمد. تشكل های دانشجویی دانشگاه تهران در جشنواره حركت مقام اول را به خود اختصاص دادند.1396/10/23
22:45:32
5.0 / 5
4700
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما