معاون پژوهشی دانشگاه آزاد خرم آباد:

باید از پراكنده كاری در حوزه پژوهش جلوگیری شود

باید از پراكنده كاری در حوزه پژوهش جلوگیری شود این با من: معاون پژوهشی دانشگاه آزاد خرم آباد اظهار داشت: دید مثبتی نسبت به پژوهش در نگاه مدیریتی تولید شود.


دكتر رضا میردریكوند در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به مشكلات پژوهش در استان، اظهار نمود: متأسفانه عمده پژوهش هایی كه انجام می شود، تقاضامحور نیستند و اگر تحقیقات برپایه نیازهای استان انجام شود، خروجی بهتری خواهند داشت.

وی افزود: به علت اینكه خیلی از پژوهش های انجام شده تقاضامحور نیستند، خروجی و كاربردی در توسعه استان ندارند.
میردریكوند ادامه داد: از طرفی بعضی از پژوهشگران، هدف شان از انجام پژوهش درآمدزایی بوده كه این قضیه آفت پژوهش است.
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد خرم آباد تصریح كرد: در مورادی هم پژوهش صرفاً برای رفع تكلیف انجام می گردد كه این قضیه هم همچون آفت های بخش پژوهش در استان و كشور است.
وی تصریح كرد: باید با احصا مشكلات در حوزه های مختلف، پژوهش های كاربردی برای رفع آنها انجام داد.
میردریكوند با اشاره به مهم ترین اقدام اورژانسی در حوزه پژوهش در استان، اضافه كرد: باید از پراكنده كاری در حوزه پژوهش جلوگیری شوند و پژوهش ها بر روی مشكلات متمركز شوند و دستگاه های اجرایی با یكدیگر تعامل داشته باشند تا پژوهش های آنها به نتیجه برسد.
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد خرم آباد اظهار داشت: متأسفانه افرادی كه رأس امور اجرایی در استان هستند، تمایل چندانی به پژوهش و رفع مشكلات برپایه تكنولوژی و علم ندارند و این قضیه صدمه بزرگی به استان می زند.
وی اضافه كرد: دانشگاه ها باید برای ترغیب دانشجویان به امور پژوهشی ارتباط بیشتری با دستگاه های اجرایی برقرار كنند و كاربرد پژوهش را به دانشجویان یادآور شوند.
میردریكوند اظهار نمود: اگر دید مثبت تری نسبت به پژوهش در امور مدیریتی حاكم شود، خیلی از مشكلات با روش های علمی مرتفع می گردد.1396/09/17
21:56:02
5.0 / 5
4966
تگهای خبر: پژوهش , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما