رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در بازدید از هلجرد تاكید كرد؛

ضرورت همكاری راهبردی با جهاد دانشگاهی

ضرورت همكاری راهبردی با جهاد دانشگاهی به گزارش این با من رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اظهار داشت: در جهاد دانشگاهی سال ها برای رسیدن به دانش فنی كار و هزینه شده است و اكنون سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران باید از این دانش استفاده كند و این ها را به تولید صنعتی برساند كه این از رسالت های سامان است.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دكتر منصور معظمی معاون وزیر و رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و معاونین وی، با همراهی دكتر حمیدرضا طیبی رییس این نهاد و بعضی از مدیران واحدهای مستقر در مجتمع تحقیقاتی جهاددانشگاهی در هلجرد امروز 7 آذرماه از بخش های مختلف این مجموعه بازدید كرد و از نزدیك در جریان فعالیت ها و توانمندی های این نهاد قرار گرفت.
همچنین در ادامه این بازدید جلسه ای برگزار گردید و در صورتجلسه ای كه به امضای دكتر طیبی و دكتر معظمی رسید، بر همكاری های راهبردی بین دو طرف در پنج حوزه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، صنعت خودرو، صنایع ریلی، صنایع پیشرفته و تربیت و آموزش مدیران صنعتی مورد تاكید قرار گرفت.
دكتر منصور معظمی در حاشیه این جلسه، در رابطه با توانمندی های جهاد دانشگاهی اظهار نمود: جهاد دانشگاهی یك نهاد انقلابی است كه در طول این سال ها هم خوشبختانه منشأ خدمات بسیار زیادی برای كشور بوده است.

وی اضافه كرد: من شناخت قبلی خوبی از این نهاد دارم و بنابراین هم امروز فرصتی شد تا بازدیدی از مجموعه تحقیقاتی جهاد دانشگاهی انجام شود، برای این كه بتوانیم كار مشترك نتیجه گرایی را دنبال كنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به گسترش همكاری دو طرف بیان كرد: در این بازدید و جلسه ای كه برگزار گردید تفاهم كردیم یك همكاری انجام شود و ظرف مدت یك ماه كارشناسان زمینه های كار را بررسی كنند. امیدواریم این حركت تا آخر امسال به نتیجه برسد.

دكتر معظمی با تاكید بر این كه جهاددانشگاهی یك ظرفیت هم بالقوه و هم بالفعل است، خاطرنشان كرد: صلاح ما در كشور این است كه هم افزایی صورت گیرد؛ یعنی نیروها با هم یكی شوند. این سبب می گردد قدرت رقابت پذیری ما بیشتر و هزینه ها كمتر شود. بخصوص در شرایطی كه استكبار به دنبال تولید تحریم و فشار بر روی كشور است، این گونه تعاملات كمك می نماید كه اثر شرارت های آن ها را كمتر كنیم.

وی اضافه كرد: به طور قطع این مشاركت منتج به نتیجه خوبی می گردد. چیزی كه ما در مذاكرات تاكید داشتیم، این بود كه كاری را كه انجام می دهیم در جهت اقتصاد مقاومتی و صادرات گرا باشد و محصولی كه تولید می گردد چه در داخل و چه در خارج، بازار داشته باشد.

رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بیان كرد: در جهاد دانشگاهی سال ها برای رسیدن به دانش فنی كار و هزینه شده است و اكنون سازمان باید از این دانش استفاده كند و این ها را به تولید صنعتی برساند كه این از رسالت های سازمان است. ما در این جلسه برای انجام این كار اعلام آمادگی كردیم و با یكدیگر به توافق رسیدیم.

وی با اشاره به این كه امیدوارم جهاددانشگاهی در انتها سال به دنبال نتیجه توافقات صورت گرفته باشد، اظهار داشت: جهاد دانشگاهی در بخش های مختلف به صورت گسترده كار كرده و ما نیاز داریم دو طرف در مورد زمینه های همكاری ظرف مدت یك ماه به توافق برسند.

دكتر معظمی اضافه كرد: ما در بخش هایی با جهاد دانشگاهی همكاری می كنیم كه در زمره اولویت و استراتژی های سازمان باشد. استراتژی های سازمان هم اعلام شده و هم مشخص است كه طبق آن ها به جمع بندی هایی كه دو طرف طی مدت اعلام شده برسند، محورهای كار مشخص می گردد.

وی در انتها در رابطه با حمایت از نهادهای تولیدكننده خاطرنشان كرد: یكی از بندهای سازمان ماده 8 است كه در آن به سرمایه گذاری و كمك به صاحبان ایده و كارآفرین و مجموعه های دانش بنیان تأكیده شده است كه شامل جهاد دانشگاهی، استارت آپ ها و... می گردد.


 

1396/09/07
23:57:24
5.0 / 5
4828
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما