با حضور دكتر سرسنگی؛

افتتاح نخستین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران

افتتاح نخستین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران به گزارش این با من نخستین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران با حضور دكتر مجید سرسنگی معاون فرهنگی، دكتر محمدعلی زارع چاهوكی مدیركل فرهنگی و اجتماعی و جمعی از مسئولان پردیس ها و دانشكده ها و دانشجویان دانشگاه تهران، شنبه 4 آذر در باشگاه دانشجویان این دانشگاه راه اندازی شد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دكتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران ضمن اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره فرهنگ، اظهار داشت: بطور قطع چهارم آذرماه در صفحات تاریخی دانشگاه تهران به یادگار ثبت خواهد شد، زیرا سنگ بنای یكی از جشنواره های مهم دانشگاه، یعنی جشنواره فرهنگ، در این روز گذاشته می گردد.

وی با تشكر از همه افرادی كه در به ثمر نشستن این جشنواره كمك كردند، اضافه كرد: از دوستانی كه به ما كمك نكردند علی رغم اینكه از آنها خواستیم، هم تشكر می كنم زیرا این كمك نكردن سبب شد كه همت خودمان را بیشتر كنیم و با توكل بیشتر، سختی بیشتری متحمل شویم و نتیجه كار را ببینیم.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران در ادامه با اشاره به جریانات حوزه فرهنگی، اظهار نمود: كلا ما در حوزه فرهنگ با چنین مشكلاتی درگیر هستیم. اهل فرهنگ همیشه در رنج و تب و تاب هستند و این از خصوصیت های حوزه فرهنگ است كه نباید ما را خسته كند. اگر ما انتخاب كرده ایم در حوزه فرهنگ كار كنیم، باید استقامتمان را بیشتر كنیم و نشان بدهیم كه اهالی فرهنگ روی پای خود می ایستند، سختی ها را تحمل می كنند زیرا به هدفی والا و برتر اعتقاد دارند.
وی افزود: برگزاری نخستین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران، قدم مباركی بود كه توسط خود دانشجویان و همكاران دانشگاه تهران برداشته شد. برگزاری چنین جشنواره هایی می تواند سطح مشاركت فرهنگی دانشجویان را ارتقاء بخشد. كما اینكه در نخستین دوره از جشنواره فرهنگ چیزی بالغ بر 6500 تن از دانشجویان شركت كرده و آثار خویش را برای این جشنواره ارسال كرده اند؛ نكته ای كه بسیار جای شادمانی و خشنودی دارد.

دكتر سرسنگی با تاكید بر اهمیت برگزاری جشنواره فرهنگ، عنوان كرد: این جشنواره در كنار دستیابی به هدف گسترش سطح مشاركت فرهنگی دانشگاهیان، كاركرد مهم دیگری هم دارد و آن تولید امیدواری و اعتقاد به آینده روشن برای اهالی فرهنگ است. اهالی فرهنگ دانشگاه پیام روشنی را كه از این جشنواره می گیرند، این است كه دانشگاه تهران فرهنگ را به رسمیت می شناسد.

وی خاطرنشان كرد: فرهنگ یك ركن است و دانشگاه بدون فرهنگ یك واژه ناقص است و ما حتما باید به فرهنگ مانند ابعاد دیگر دانشگاه توجه كنیم. من مطمئنم در سایه توجه اولیای دانشگاه، دانشجویان، اساتید، اعضای هیئت علمی و كاركنان دانشگاه به حوزه فرهنگ، دانشگاه تهران روزگار خوشی را در پیش رو خواهد داشت؛ چه ما باشیم و چه نباشیم.
معاون فرهنگی دانشگاه تهران در بخش دیگری از سخنانش، اظهار نمود: مهم این است كه فرهنگ در دانشگاه نهادینه شود و دانشجویان دانشگاه تهران در دورانی كه در این دانشگاه هستند، بتوانند در یك فضای فرهنگی تحصیل كنند و در زمان فارغ التحصیلی به عنوان یك فرد شاخص و یك انسان فرهنگی وارد جامعه شوند. ازاین رو وظیفه ما است كه دانشجویان و فرزندان عزیز خودمان را در دانشگاه، انسان هایی فرهنگی بار بیاوریم. مطمئنم كه جشنواره فرهنگ، نقش بسزایی در آن مهم خواهد داشت.

دكتر سرسنگی در انتها سخنانش با اشاره به سنگینی كار در حوزه فرهنگی دانشگاه، از همكاران و كاركنان این بخش تقدیر كرد و اظهار داشت: انجام تعداد خیلی از فعالیت های فاخر فرهنگی در دانشگاه مدیون ایثار و از خودگذشتگی همكاران عزیز ما در بخش های مختلف این معاونت است كه من از همه آن ها تشكر كرده و حلالیت می طلبم.

گفتنی است، جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران در جهت اهداف برنامه سوم دانشگاه تهران و به منظور «ارتقای اخلاق حرفه ای و ترویج مسئولیت پذیری اجتماعی» در محورهای انجمن های علمی دانشجویی، كانون های فرهنگی، هنری، اجتماعی و دینی، نشریات دانشجویی، ایده های برتر فرهنگی، آثار و تولیدات فرهنگی و هنری دانشجویان، اعضای هیئت علمی و كاركنان، پژوهش های برجسته در حوزه فرهنگ دانشگاهی و مدیران و كارشناسان برتر فرهنگی برگزار می گردد.


در طول برگزاری نخستین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران، باشگاه دانشجویان میزبان غرفه پردیس های مختلف دانشگاه، انجمن های علمی و دانشجویی، كانون های فرهنگی، اجتماعی، هنری و دینی، برگزاری كارگاه های مختلف خواهد بود و هر روز از ساعت 11 تا 14 در ایستگاه جشنواره، در پردیس مركزی دانشگاه، روبه روی مسجد، برنامه های متنوع فرهنگی برگزار می شود. طی این روزها، رادیوی جشنواره هم فعال است.

در نگارخانه دانشجو هم نمایشگاه عكسی از فعالیت های مختلف معاونت فرهنگی دانشگاه تهران روی دیوار رفته است.

همچنین، اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران با معرفی برگزیدگان رشته های مختلف، چهارشنبه 8 آذر ساعت 14 در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار می شود. 

1396/09/04
22:54:03
5.0 / 5
5055
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما