راه اندازی مركز خلاقیت و كارآفرینی سلامت جهاد دانشگاهی علوم پزشكی شهید بهشتی

راه اندازی مركز خلاقیت و كارآفرینی سلامت جهاد دانشگاهی علوم پزشكی شهید بهشتی مركز خلاقیت و كارآفرینی سلامت جهاددانشگاهی علوم پزشكی شهید بهشتی با هدف ترویج فرهنگ كارآفرینی، جذب و حمایت از شركت ها و سازمان ها، برگزاری دوره های عمومی و تخصصی حوزه كسب و كار، عرضه خدمات مشاوره در زمینه كسب و كار، طراحی و تدوین برنامه های مهارت آموزی و توانمندسازی افتتاح شد.به گزارش این با من به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی علوم پزشكی شهید بهشتی، امروزه ساختار اقتصادی دنیا با گذشته به طور اساسی تفاوت دارد. توسعه پایدار امروز بر پایه نوآوری و خلاقیت و استفاده از دانش استوار است.

ترویج و توسعه كارآفرینی در كشور ضمن فراهم آوردن زمینه رشد و توسعه پایدار، مسائل و مشكلات جاری از جمله فقر، نابسامانی اجتماعی و فرهنگی، بیكاری دانش آموختگان دانشگاهی و معضل انبوه سایر بیكاران را مرتفع خواهد نمود.

صنعت سلامت، صنعتی است پایدار و نیاز مردم به خدمات سلامت، همیشگی است. تقویت تفكر كارآفرینی در مراكز فعال عرصه سلامت، تحولی قابل توجه داشته و نقش كارآفرینی در حوزه سلامت به معنای توسعه كاربرد ایده های نوین، در بستری از سازمان های پیشرو، ارزشی روز افزون یافته است به گونه ای كه جایگاه مفهوم كارآفرینی در عرصه سلامت، اهمیت قابل توجهی پیدا نموده است.

این اهمیت محدود به عرصه داخلی نبوده و در عرصه بین الملل هم مطرح شده است. در سال های اخیر، تلاش های وسیعی از جانب خیلی از دانشگاهها برای ترغیب دانشجویان به خلاقیت و نوآوری انجام گرفته است.

بدین منظور واحد جهاددانشگاهی علوم پزشكی شهید بهشتی در زمینه آموزش، ترویج و توسعه كارآفرینی اقدام به راه اندازی مركز تخصصی كارآفرینی سلامت نموده است. مركز خلاقیت و كارآفرینی سلامت جهاد با هدف ترویج فرهنگ كارآفرینانه، جذب و حمایت از شركت ها و سازمان ها، برگزاری دوره های عمومی و تخصصی حوزه كسب و كار، عرضه خدمات مشاوره در زمینه كسب و كار، طراحی و تدوین برنامه های مهارت آموزی و توانمندسازی راه اندازی شده كه خدمات ذیل را عرضه می دهد:

تهیه سامانه جامع شناسایی استعدادها و نیازهای دانشگاه ـ برگزاری مدارس فصلی با فعالیت های آموزشی، كارآفرینی، ورزشی و پژوهشی ـ برگزاری مسابقه ماهانه ایده ماه جهت ترغیب دانشجویان به تدوین ایده برای مسائل واقعی دانشگاه و یا شركت های فعال حوزه سلامت ـ برگزاری كارگاه های آموزشی جهت تقویت تفكر كارآفرینانه ـ برگزاری دوره های آموزشی: health MBA، بازاریابی سلامت و... ـ فراهم آوردن فضا برای شتاب دادن به ایده های دانشجویان ـ آموزش های تخصصی ویژه و مشاوره كارآفرینی ـ سایر خدمات مرتبط با توسعه، رشد و ارتقای واحدها و در نهایت ارتباط بیشتر با كارشناسان این مركز در مورد كارآفرینی در موضوعات مختلف


 

1396/08/17
17:35:30
5.0 / 5
4716
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما