اجرای طرح توانمندسازی فارغ التحصیلان

اجرای طرح توانمندسازی فارغ التحصیلان به گزارش این با من معاون نظارت و سنجش دانشگاه علمی كاربردی كشور از اجرای طرح توانمندسازی فارغ التحصیلان در دانشگاه های علمی كاربردی اطلاع داد.به گزارش این با من به نقل از ایسنا، جواد حاتمی در نشست رؤسای مراكز علمی كاربردی واحد استان مازندران كه در مركز علمی كاربردی واحد فرهنگ و هنر نوشهر برگزار گردید با انتقاد از اینكه امروز مشكل فرهنگی با مساله نظارت وجود دارد، اظهار نمود: دانشگاه جامع علمی كاربردی در جهت سیاست های تضمین كیفیت آموزش عالی، اقدام به اعمال قانون در مراكز علمی كاربردی خاطی كرده است و این مساله موجبات تلخكامی و نارضایتی مراكز خاطی را فراهم كرده است.

وی اضافه كرد: دانشگاه، در بخش نظارت هر چقدر در محدود كردن مراكز بی كیفیت احساس مسئولیت كند، به همان نسبت هم در توسعه مراكز با كیفیت، احساس مسئولیت می كند.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه علمی كاربردی با اشاره به اینكه فعالیت مركز با كیفیتی كه در آن فارغ التحصیلان سریع مشغول به كار می شوند، باعث سربلندی است، خاطرنشان كرد: دانشگاه علمی كاربردی ۲۵ سال پیش به عنوان دانشگاه نسل سوم شروع به كار كرد.

حاتمی با ابراز تاسف از اینكه امروزه آزمندی باعث می گردد تا همیشه به فكر مال اندوزی بود، اظهار نمود: در بازده زمانی عمر زمین به جای مال اندوزی باید علم آموزی داشت و یك فرد را توانمند كرد.

وی با تاكید بر اینكه دانشگاه با كسانی كه روحیه كاسب كارانه در آموزش دارند، میانه خوبی ندارد؛ چون كه آموزش امر مقدسی است، اظهار داشت: هم اكنون فعالیت های كارآفرینی كه در دانشگاه علمی كاربردی فرهنگ و هنر نوشهر انجام می شود، ستودنی است.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه علمی كاربردی خاطرنشان كرد: اینكه مركز علمی كاربردی نوشهر در سطح كشور مطرح می گردد و در نمایشگاه بین المللی حضور می یابد، به واسطه كار نیكویی است كه انجام داد.

حاتمی با اشاره به اینكه مراكز خوبی در استان مازندران وجود دارد، اضافه كرد: توسعه پیدا كردن نباید تنها كمی باشد، بلكه باید جاذبه ای فراهم گردد تا دانشجوی خارجی از حوزه های علمی استقبال كند.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه علمی كاربردی با تاكید بر اینكه در زمینه جذب مدرس باید بیش از این حساس بود، اظهار داشت: در سال های اخیر در این مورد دقت چندانی صورت نمی گیرد، اگر در این زمینه سهل انگاری شود، هم به دانشجوی امروزی و هم به فردای این میهن خیانت می شود، چون كه همه به این خاك مدیون هستند.

حاتمی با بیان اینكه دانشگاه جامع علمی كاربردی از دانشگاه های وزارت علوم است كه صلاحیت حرفه ای دارد، عنوان كرد: ضرورتی ندارد رشته ای را كه بازار اشتغال ندارد، تولید كرد؛ چون كه این اشتباه به معنای هدر دادن سرمایه ها است.

وی در انتها از اجرای طرح توانمندسازی فارغ التحصیلان دانشگاهی با هدف تربیت افرادی مجرب و ماهر در دانشگاه های علمی كاربردی اطلاع داد و اظهار داشت: طرح آموزش سربازان هم از جمله طرح هایی بود كه مورد استقبال قرار گرفت و در حال رایزنی در دانشگاه جامع علمی كاربردی است.

 

1396/07/28
23:10:44
5.0 / 5
5036
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , سنجش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما