وزیر بهداشت عنوان كرد:

ضرورت تقویت فضای گفت و گو، همفکری و دشمن شناسی در میان دانشجویان

ضرورت تقویت فضای گفت و گو، همفکری و دشمن شناسی در میان دانشجویان به گزارش این با من، وزیر بهداشت با تکیه بر این که معاونان فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی پشت میز نشین نباشند، اظهار داشت: فضای گفت و گو، همفکری و دشمن شناسی در میان دانشجویان علوم پزشکی تقویت شود.


به گزارش این با من به نقل از وزارت بهداشت، دکتر بهرام عین اللهی در اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی که در محل صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت برگزار شد، ضمن اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد «کار در جهت رضای خدا» و «مردمی بودن» بعنوان مشخصه های بارز شهیدان رجایی و باهنر، از معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی خواست که پشت میزنشین نبوده و در میدان ها همچون در میان دانشجویان و محیط های دانشجویی حضور فعال داشته باشند. عین اللهی اظهار داشت: در شرایط امروز کشور، به کار جهادی، شبانه روزی و خستگی ناپذیر نیاز داریم و کار با این سه خصوصیت در امور فرهنگی و دانشجویی، بسیار مهم و رسالت ما در این حوزه بسیار سنگین است؛ چونکه دشمنان با همه توان خود به دنبال ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایرانند.

وی ادامه داد: امروز دشمنان، نسل جوان ما را هدف قرار داده اند؛ چون که جوانان ما، شرایط دوران ستمشاهی و وابستگی های کشور را ندیده اند. ازاین رو تعامل بیشتر با جوانان و تقویت دشمن شناسی در آنها ضروری می باشد. همینطور توجه به مسائل فرهنگی در محیط های آموزشی، بهداشتی و درمانی مؤلفه ای مهم و شاخصی در اعتبار بخشی این مراکز به حساب می آید. به قول وزیر بهداشت یکی از برنامه های اصلی معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی باید حضور مستمر در محیط های دانشجویی، تعامل و آشنایی بیشتر با دانشجویان و رفع مشکلات آنها باشد. عین اللهی، برگزاری کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه های علوم پزشکی را باعث تقویت فضای گفت و گو، همفکری و تعامل دانشجویان، اساتید و مسؤلان دانست و اظهار داشت: کرسی های آزاداندیشی باید به شکل جدی در دانشگاه ها مورد نظر باشد تا دانشجویان بتوانند نظرات و پرسش های خویش را مطرح و مسؤلان هم پاسخگویی کنند.


منبع:

1402/06/26
09:00:10
5.0 / 5
304
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما