رئیس سازمان امور دانشجویان:

سازمان امور دانشجویان متولی تائید مدارک تحصیلی کاندیداهای مجلس شد

سازمان امور دانشجویان متولی تائید مدارک تحصیلی کاندیداهای مجلس شد به گزارش این با من، رییس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: سازمان امور دانشجویان مسئولیت هماهنگی، راهبری و ارائه تاییدیه صحت مدارک تحصیلی متقاضیان ثبت نام در انتخابات را بر عهده دارد.به گزارش این با من به نقل از مهر به نقل ازسازمان امور دانشجویان، هاشم داداش پور رییس سازمان امور دانشجویان و معاون وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری با اعلان اینکه اداره کل امور دانش آموختگان این سازمان بمنظور حذف مدارک تحصیلی فیزیکی و توسعه خدمات الکترونیکی هوشمند، جلسات و نشست های مختلفی با نهادهای نظارتی و همین طور سایر دستگاه های مرتبط برگزار کرده است؛ اشاره کرد: الزام به حذف مدارک تحصیلی فیزیکی و استفاده از کد صحت الکترونیکی و برخط در صدور مدارک تحصیلی و همین طور ضرورت استعلام مدارک تحصیلی بطور برخط و هوشمند با صدور کد صحت از اهم موضوعات مورد پیگیری این اداره کل برای جلوگیری از جعل مدارک تحصیلی و تحقق اهداف مربوط به دولت الکترونیک و هوشمند است.
رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: به همین دلیل نخستین جلسه بین دستگاهی با حضور نمایندگان بیش از ۱۷ سازمان، نهاد و ارگان مختلف با دعوت سازمان بازرسی کل کشور و به میزبانی این سازمان در تیرماه ۱۴۰۱ برگزار گردیده است. دومین جلسه هماهنگی و پیگیری اقدامات نیز با حضور نمایندگان بیش از ۱۸ سازمان، نهاد و ارگان در تیرماه ۱۴۰۲ برگزار شده است.
وی اضافه کرد: یکی از ضرورت های تشکیل این جلسه، لزوم هماهنگی و انسجام در اقدامات مربوط به انتخابات مجلس شورای اسلامی بوده است. برمبنای توافقات انجام شده و تکالیف قانونی موجود دراین زمینه، سازمان امور دانشجویان با هماهنگی و ارتباط سامانه ای برخط (وب سرویس) با ارکان آموزشی و پژوهشی کشور (کلیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حوزه های علمیه کشور و دانشگاه آزاد اسلامی) مسئولیت هماهنگی، راهبری و ارائه تاییدیه صحت مدارک تحصیلی متقاضیان ثبت نام در انتخابات را بر عهده دارد.
داداش پور اشاره کرد: با توجه به این که سازمان امور دانشجویان تنها متولی صدور تاییدیه اصالت مدارک تحصیلی است. اداره کل امور دانش آموختگان این سازمان برمبنای تکالیف قانونی و تاکید سازمان بازرسی کل کشور بمنظور حذف مدارک تحصیلی فیزیکی و صدور مدارک تحصیلی الکترونیک و هوشمند با امکان صحت سنجی اصالت آن (با هدف جلوگیری از جعل)، با کلیه ارکان آموزشی و پژوهشی کشور (شامل: دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حوزه های علمیه کشور و دانشگاه آزاد اسلامی) همکاریهای گسترده ای را شروع نموده است.
رئیس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: زیرساخت های مورد نیاز از جانب سازمان امور دانشجویان درباب تامین بستر مناسب برای ارتباط سامانه ای برخط سازمان ها و دستگاه های در رابطه با این سازمان بطور کامل فراهم گشته است تا امکان ارزیابی تاییدیه اصالت مدارک تحصیلی بصورت برخط فراهم شود. راه اندازی سامانه ملی مشترک صحت سنجی اصالت مدارک تحصیلی کشور https: //codesehat.ir توسط سازمان امور دانشجویان برای کلیه ارکان آموزشی و پژوهشی کشور و برقراری پیوند مربوطه در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند https: //my.gov.ir همچون اقدامات فنی انجام گرفته دراین زمینه است.
وی اضافه کرد: در بستر این دامنه ملی مشترک، تا حالا ارتباط سامانه ای برخط (وب سرویس) بین مدیریت حوزه های علمیه کشور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با درگاه سازمان امور دانشجویان وزارت عتف برقرار شده است. برای ایجاد ارتباط سامانه ای بر خط (وب سرویس) بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات فناوری نیز تا حالا اقدامات مختلفی انجام شده است و اکنون درحال دریافت سامانه ای برخط (وب سرویس) اطلاعات مدارک تحصیلی دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی هستیم.
معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری اظهار داشت: علاوه بر این، سرویسی بین ستاد انتخابات کشور و سازمان امور دانشجویان برقرار شده است تا اطلاعات دریافتی از متقاضیان در مرحله پیش ثبت نام متقاضیان نمایندگان مجلس شورای اسلامی، راستی آزمایی شود. جهت تحقق این مساله جلسات و مکاتبات مختلفی با مرکز توسعه فناوری اطلاعات، امنیت و هوشمندسازی وزارت کشور انجام شده است.
داداش پور در آخر اشاره کرد: باوجود اقدامات انجام گرفته و همکاریهای انجام شده اکنون نیاز به تامین اطلاعات و داده های کلیدی کامل بوسیله برقراری ارتباط سامانه ای برخط (وب سرویس) با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی، مدیریت حوزه های عملیه کشور و حوزه های علمیه خراسان، اصفهان، خواهران، جامعه الزهرا و اهل سنت وجود دارد.

1402/06/20
12:13:57
5.0 / 5
309
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما