معاون آموزشی دانشگاه تهران:

استاد اخراجی نداریم

استاد اخراجی نداریم به گزارش این با من، معاون آموزشی دانشگاه تهران با تأکید بر این که این دانشگاه استاد اخراجی ندارد، اظهار داشت: ممکنست فردی به دلیلهای شخصی از ادامه همکاری با دانشگاه استعفا کند اما موردی در خصوص این که ما فردی را به دلایلی اخراج نماییم یا خاتمه کار وی را اعلام نموده باشیم، نداریم.


دکتر محمود کمره ای در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب به برنامه جذب هیات علمی در دانشگاه تهران اشاره نمود و اظهار داشت: اعضای هیات علمی در این دانشگاه برمبنای بخشنامه وزارت علوم جذب می شوند، کسانی که بخواهند هیات علمی دانشگاه تهران شوند باید در فراخوانی که از طرف وزارت علوم اعلام می شود ثبت نام کنند و بعد از طی مراحل لازم می تواند به عنوان هیات علمی وارد دانشگاه شوند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران اشاره کرد: هر سال دو بار فراخوان جذب هیات علمی از طرف وزارت علوم اعلام می شود و تمامی متقاضیان جذب باید در این فراخوان ثبت نام کنند. بعد از آن، پرونده آنها به دانشگاه ها ارجاع می شود و ما این پرونده ها را ابتدا در دانشگاه و بعد از آن در دانشکده های تخصصی بررسی می نماییم و افراد واجد شرایط نهایتاً توسط هیات اجرائی جذب هیات علمی دانشگاه انتخاب و به عنوان هیات علمی معرفی می گردند.

دکتر کمره ای با اعلان اینکه دانشگاه تهران نیاز زیادی به جذب هیات علمی دارد، اظهار داشت: ظرفیت مورد نیاز برای جذب هیات علمی در دانشگاه ما زیاد است اما میزانی که به ما مجوز جذب می دهند کمتر از میزان مورد نیازمان است. ضمن این که متقاضی برای جذب در دانشگاه تهران نیز زیاد است به طوریکه سال قبل ما در یک فراخوان 3 هزار 270 نفر متقاضی داشتیم، این در حالیست که ظرفیت جذب ما در طول یکسال 150 نفر است.
این استاد دانشگاه تهران افزود: درحال رایزنی با وزارت علوم هستیم تا ظرفیت جذب در دانشگاه را برای سال جاری افزایش دهد. ضمن این که باید به این نکته هم توجه کرد که سالیانه حدود 40 تا 50 نفر بازنشست می شوند.
معاون آموزشی دانشگاه تهران با اعلان اینکه ما در این دانشگاه جذب هیات علمی خارج از چارچوب مشخص، ضوابط علمی و فراخوان نداریم، اظهار داشت: همین طور موردی از اخراج هیات علمی در دانشگاه تهران هم نداریم و هر کسی این ادعا را دارد اسم بدهد تا موردی بررسی نماییم. بااینکه ممکنست فردی به دلیلهای شخصی از ادامه فعالیت استعفا بدهد اما این که ما فردی را به دلایلی اخراج یا خاتمه کار داده باشیم نداریم اگر موردی است اسمشان را به ما بدهند تا بررسی نماییم.
وی اشاره کرد: اعضای هیات علمی دانشگاه ابتدا بصورت پیمانی وارد دانشگاه می شوند پس از آن باید قرارداد آنها تمدید شود که البته آن هم شرایطی دارد که فرد باید صلاحیت های علمی و عمومی را کسب کند. صلاحیت عمومی را یک واحد در دانشگاه مورد بررسی قرار می دهد و اگر دلایلی داشته باشد را به واحد جذب ارائه می دهد و در آنجا برمبنای صلاحیت علمی و عمومی وضعیت پذیرش فرد را مورد بررسی قرار می دهند.
کمره ای اشاره کرد: ما در دانشگاه تهران به سبب کمبود هیات علمی، از اساتید مدعو از دانشگاه های دیگر استفاده می نماییم.
منبع:

1402/06/08
06:58:04
5.0 / 5
171
تگهای خبر: آموزش , اساتید , تخصص , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما