شروع به کار مدرسه تابستانی بین المللی 2023 دانشگاه علوم پزشکی تهران

شروع به کار مدرسه تابستانی بین المللی 2023 دانشگاه علوم پزشکی تهران به گزارش این با من، مدرسه تابستانی بین المللی 2023 دانشگاه علوم پزشکی تهران (TUMS Summer School Series 2023) به میزبانی دانشکده پزشکی و با شرکت دانشجویان خارجی از کشورهای ترکیه، عراق و پاکستان شروع شد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر آرمان زرگران، مدیر توسعه امور بین الملل دانشگاه با بیان این مطلب اظهار داشت: این مدرسه تابستانی با هدف استفاده از توانمندی دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی، معرفی دانشگاه و پتانسیل های آن به دانشجویان بین المللی در چارچوب سفری کوتاه مدت، معرفی ظرفیتهای دانشکده ها به صورت حضوری با رویکرد بازاریابی و ایجاد شبکه های دانشجویی در دانشگاه های مختلف جهان از یکشنبه 15 مرداد آغاز و تا چهارشنبه 8 شهریور 1402 ادامه می یابد.
وی ادامه داد: دانشکده های پزشکی، داروسازی، پیراپزشکی، طب ایرانی و تکنولوژی های جدید پزشکی و برخی از مراکز تحقیقاتی دانشگاه در این رویداد که برای بار دوم به صورت متمرکز برگزار می شود، مشارکت دارند.
مدیر توسعه امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران، ضمن اشاره به این که در قسمت نخست دوره به میزبانی دانشکده پزشکی، پنج دانشجوی بین المللی از کشورهای ترکیه، عراق و پاکستان به مدت دو هفته در مرکز طبی کودکان (گروه کودکان)، بیمارستان فارابی (گروه چشم)، بیمارستان شریعتی (گروه داخلی)، بیمارستان سینا (گروه جراحی مغز و اعصاب) و بیمارستان امام خمینی (ره) (گروه رادیولوژی) آموزش خواهند دید، عنوان کرد: کالج بین الملل دانشگاه در انتها هفته اول برنامه ایران شناسی را برای شرکت کنندگان مدرسه تابستانی برگزار خواهد نمود ضمن این که برگزاری برنامه های فرهنگی و بازدید از جاذبه های فرهنگی تاریخی شهر تهران هم در دستور کار قرار دارد.
کتر زرگران خاطرنشان کرد: همینطور بازدید از مرکز تحقیقات پوست و سلول های بنیادی، لابراتوار جامع تحقیقات دانشگاه و دانشکده تکنولوژی های جدید پزشکی هم در مدت حضور دانشجویان برنامه ریزی شده است.
وی افزود: مدرسه تابستانی بین المللی 2023 دانشگاه علوم پزشکی تهران شامل برنامه های یک یا دو هفته ای است که دانشجویان بین المللی برپایه علاقه مندی و رشته تحصیلی خود یکی از آنها را برگزیده اند.
مدیر توسعه امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران، از ادامه اجرای مدرسه تابستانی در دانشکده های پیراپزشکی، داروسازی و طب ایرانی اطلاع داد و اضافه کرد: نکته مهم در مورد برگزاری مدرسه تابستانی سال جاری، استفاده از ظرفیت مراکز تحقیقاتی و مراکز رشد و شتابدهی داخل دانشگاه به منظور افزایش جنبه های نوآورانه مدارس به همراه ایجاد فضای تحقیقاتی در کنار آموزش و آشنایی با پروژه های ماژور و عملیاتی برای اولین بار است.
دکتر زرگران ضمن اشاره به فعالیتهای صورت گرفته قبل از برگزاری این رویداد، تصریح کرد: بعد از هماهنگی با دانشکده های مختلف، برنامه مدرسه تابستانی به شکل کتابچه تدوین شد. همینطور اقدامات دیگری چون اطلاع رسانی پوستر برنامه در وبسایت های مرتبط، نصب پوستر در فضای دانشکده های هدف، ارتباط با انجمن های فعال (به خصوص پزشکی و داروسازی) به منظور اطلاع رسانی و تولید محتوا با هدف آشنایی مخاطبان شبکه های اجتماعی با جزئیات برنامه هم صورت گرفت.
1402/05/20
02:59:13
5.0 / 5
240
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما