جهاددانشگاهی الگوی پیشرفت؛ با ایمان، امید و اعتماد به جوانان،

پیگیری راه اندازی نخستین شهرک گیاهان دارویی توسط جهاددانشگاهی استان مرکزی

پیگیری راه اندازی نخستین شهرک گیاهان دارویی توسط جهاددانشگاهی استان مرکزی به گزارش این با من، مرکزی رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی اظهار داشت: تلاش می نماییم در حوزه آموزش، کشت و فعالیتهای پیرامون گیاهان دارویی اقدامات موثری در استان انجام دهیم که همچون آنها، تاسیس نخستین شهرک تخصصی گیاهان دارویی است که آن را در دست اقدام داریم.


محسن مرادی، دهم مرداد ماه در نشست با اصحاب رسانه در آستانه سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی اظهار نمود: جهاد دانشگاهی، نهال نورس انقلاب بود که حالا تبدیل به درخت پرثمر و تنومندی شده است که دین خویش را به نظام جمهوری اسلامی ادا می کند و خدمات گسترده ای را در این خصوص انجام می دهد. جهاد دانشگاهی، نماد واقعی تحقق شعار «ما می توانیم» است و با فعالیتهای جهادی خود در طول این سال ها، این شعار را محقق کرده است.
وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی بر مبنای مقتضیات و نیازهای جامعه فعالیتهای مختلفی را انجام داده است اظهار داشت: در زمینه فرهنگی، ایسنا یکی از تاثیرگذارترین خبرگزاری ها در کشور و ایکنا بعنوان بزرگترین و تنها خبرگزاری تخصصی قرآن است، همینطور سازمان های مختلفی همچون سازمان ترویج مطالعه و نشر، مرکز افکارسنجی دانشجویان(ایسپا) و سازمان دانشجویان را داریم که همچون فعالیتهای آنها برگزاری انواع مسابقات، مناظرات و بیشتر از ۱۰۰ نوع فعالیت فرهنگی در کشور است.
مرادی ضمن اشاره به فعالیتهای آموزشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی خاطرنشان کرد: مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان مرکزی با بیشتر از ۶۰۰ دانشجو در رشته های مختلف، سالهاست که مشغول به فعالیت است. همینطور آموزش های کوتاه مدت حرفه ای در حوزه های پزشکی، فنی و مهندسی و علوم پایه داریم و دوره های مختلف کاربردی، مهارتی و شغل محور توسط مرکز آموزش های کوتاه مدت برگزار می گردد. مرکز آزمون جهاد دانشگاهی هم که هم تراز و هم سطح سازمان سنجش است در طول سال آزمون های مختلفی را برای دستگاههای اجرایی برگزار می نماید.


رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی اضافه کرد: در حوزه پژوهش، مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان مرکزی با بیشتر از یک دهه تجربه، مشغول به فعالیت است و تابحال ۱۲۰۰ فرزند در این مرکز متولد شده اند. در این مرکز درمانی، قسمت های مختلفی همچون لابراتوار تشخیص طبی و لابراتوار ژنتیک مشغول به فعالیت هستند.
مرادی با تکیه بر این که در حوزه فرهنگ، موازی کاری در کشور صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: چالش های زیرساختی و مشکلات مهمی در حوزه فرهنگ داریم و باید نقشه راهی برای حوزه فرهنگی در کشور تهیه شود. در این خصوص در حوزه پژوهش جهاد دانشگاهی در تلاشیم تا جهت تهیه این نقشه راه، اقداماتی انجام دهیم.
وی ضمن اشاره به این که جهاد دانشگاهی استان مرکزی حالا در دو شهرستان محلات و ساوه هم استقرار دارد اظهار داشت: مرکز رشدی در شهرستان محلات داریم که فعالیتهای خوبی جهت کمک به ایجاد مشاغل دانش بنیان دارد. رویکرد تیم مدیریتی جدید این نهاد در استان اینست که فعالیت ها را گسترش دهیم و وظایف و کارهای بر زمین مانده را انجام دهیم. جهاد دانشگاهی در طول این سال ها ثابت کرده است که با امکانات حداقلی، نتایج حداکثری بدست آورده و همواره جلوی موانع و مشکلات ایستادگی کرده است.
مرادی ضمن اشاره به فعالیت لابراتوار جامع محیط زیست جهاد دانشگاهی استان مرکزی اظهار داشت: با وجود این که مدت زیادی از زمان فعالیت این لابراتوار نگذشته است ولی دستاوردهای خوبی از راه همکاری با ارگان های مختلف همچون معاونت علمی ریاست جمهوری و سازمان غذا و دارو بدست آورده است. گروه توسعه اجتماعی جهاد دانشگاهی که شاخصه های توسعه اجتماعی را در سطح ملی بررسی می کند هم گامهای موثری در این مدت برداشته است.


وی افزود: چند هفته پیش در حوزه سنگ و معدن، شاهد شروع به کار مرکز مطالعات و خدمات تخصصی سنگ در شهر نیم ور بودیم که امیدواریم با حمایت هایی که صورت می گیرد شاهد نتایج خوبی در این عرصه در استان باشیم. همینطور در بحث گیاهان دارویی با عنایت به این که جهاد دانشگاهی بزرگترین پژوهشکده گیاهان دارویی در خاورمیانه را دارد، تلاش می نماییم در حوزه آموزش، کشت و فعالیتهای پیرامون گیاهان دارویی اقدامات موثری در استان انجام دهیم که همچون آنها، تاسیس نخستین شهرک تخصصی گیاهان دارویی است که آن را در دست اقدام داریم.
وی ضمن اشاره به اقدامات جهاد دانشگاهی استان مرکزی امسال اظهار نمود: پروژه های خوبی را در بحث توسعه آموزش کارکنان دولت و آموزش های مهارت محور در دست داریم. همینطور در حوزه درمان ناباروری، اقدامات توسعه ای داریم تا در ابعاد مختلف بتوانیم پیشرفت داشته باشیم.
وی افزود: جهاد دانشگاهی بعنوان یک نهاد انقلابی، در تلاش است تا با استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های خود بتواند کمکی جهت پیشرفت نظام جمهوری اسلامی ایران داشته باشد. ما در تلاشیم تا ارتباطات خویش را گسترش دهیم و با استفاده از ظرفیتهای خود، نیازهای استان را شناسایی و برطرف نماییم.


مرادی با اشاره به اینکه در طول یکسال گذشته، دیدار و بازدیدهای گوناگونی با مسئولین ارگان های مختلف داشته ایم اظهار داشت: هدف ما آگاه سازی مسئولین استانی از فعالیتهای جهاد دانشگاهی است. ما احتیاج به حمایت مدیران ارشد استانی داریم تا سبب بالندگی و پیشرفت جهاد و در نتیجه پیشرفت استان مرکزی شویم و خدمات ویژه ای را برای مردم استان داشته باشیم.
رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی اضافه کرد: در سالهای گذشته در تعیین شاخصهای اجتماعی کشور با سازمان مدیریت و برنامه ریزی همکاریهای مختلفی انجام داده ایم. گام دومی که حالا درحال پیمودن آن هستیم، تعیین شاخصهای توسعه اجتماعی در شهرستان ها در سطح ملی است تا با اصلاحات و تحلیل هایی که خواهیم داشت، بتوانیم این شاخص ها را به صورت دقیق رصد و ارزیابی نماییم و در اختیار ارگان های کشوری قرار دهیم.
وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی ضعف در حوزه اطلاع رسانی در خدمات خود دارد اظهار داشت: برای این منظور، کمیته اطلاع رسانی را در این واحد تشکیل دادیم تا خیلی از فعالیتهای جهاد دانشگاهی بخصوص در حوزه علم و فناوری و پژوهش را اطلاع رسانی نماییم.


مرادی ضمن اشاره به قانون جوانی جمعیت و پشتیبانی از خانواده خاطرنشان کرد: خوشبختانه استاندار مرکزی نگاه خوبی به این حوزه دارد و ما هم با رایزنی هایی که داشتیم در کمیته های مختلف استانی عضو شدیم و پویش های مختلفی را برای تشویق زوج های نابارور به درمان انجام دادیم. همچون این پویش ها، پویش مشاوره مجانی در هفته جوانی جمعیت و پویش امید در ارتباط با غربالگری زوج های نابارور در شهرستان هاست که گام اول را در خنداب انجام دادیم، همینطور از راه ارتباط با مراکز بهداشت شهرستان ها، جلسات و نشست های مشترکی را پیرامون این حوزه برگزار کردیم.
وی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد خدمات ناباروری در کشور در مجموعه های جهاد دانشگاهی صورت می گیرد اظهار داشت: دولت سیزدهم در جهت جوانی جمعیت، بالای ۷۰ درصد هزینه های ناباروری را از راه بیمه پایه پرداخت می کند. علاوه بر این تعرفه های درمانی جهاد دانشگاهی، نیمه دولتی است، یعنی درخلال تعرفه دولتی و خصوصی است. همینطور به تازگی ارتباط خوبی با بانکها گرفتیم و در بحث اعطای تسهیلات بانکی به زوج های نابارور اقداماتی انجام دادیم. موسسه خیریه رویش امید هم جهت کمک به زوج های نابارور اخیرا تشکیل شده تا هیچ زوجی به علت مشکلات اقتصادی درمان خویش را عقب نیندازد.1402/05/11
08:36:27
5.0 / 5
191
تگهای خبر: آزمون , آموزش , بیمه , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما