جهاددانشگاهی الگوی پیشرفت؛ با ایمان، امید و اعتماد به جوانان،

استقلال: تبیین دستاوردهای جهاددانشگاهی امیدآفرین است

استقلال: تبیین دستاوردهای جهاددانشگاهی امیدآفرین است به گزارش این با من، فارس رئیس جهاددانشگاهی فارس ضمن اشاره به دستاوردهای این نهاد از آغاز تاسیس تاکنون، اظهار داشت: نشر این دستاوردها در جهت جهاد تبیین و منجر به امیدآفرینی بخصوص برای جوانان جامعه است.


امیرحسین استقلال یکشنبه هشتم مرداد، به مناسبت گرامیداشت چهل و سومین سالروز تاسیس جهاددانشگاهی از سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه فجر فارس و دفتر خبرگزاری علم و فناوری در شیراز، بازدید کرد.
استقلال در حاشیه این بازدید ضمن بیان این که جهاددانشگاهی و سپاه پاسداران نهادهای مولود انقلاب اسلامی اند، اظهار داشت: مبدا مشترک این دو مجموعه را برای خدمت رسانی به مردم در کنار یکدیگر قرار داده است، امیدواریم همکاری موثر با سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه فجرفارس گامی مهم در حوزه علم استان و در نهایت کشور با هم افزایی و توجه به نقاط قوت برداریم.
وی ادامه داد: باتوجه به عملکرد و ماهیت جهاددانشگاهی به عنوان یک مرکز علمی، پژوهشی و فرهنگی، همکاری با رسانه های علمی بسیار اهمیت دارد چونکه نشر دستاوردهای این نهاد انقلابی موجب انجام جهاد تبیین و امیدآفرینی در جامعه به ویژه برای نسل جوان خواهد شد.
استقلال با اشاره به در پیش رو بودن ۱۶ مرداد ماه سالروز تاسیس جهاددانشگاهی، اشاره کرد: جهاددانشگاهی در کشور را با پژوهشکده رویان، سلول های بنیادی و نانو تکنولوژی می شناسند بدین سبب اگر بخواهیم خدمات جهاددانشگاهی در حوزه علم و فناوری را بررسی نماییم متوجه خدمات ارزشمند، گسترده و کاربردی این نهاد انقلابی به مردم خواهیم شد.
وی با اعلان اینکه جهاددانشگاهی در فارس نیز از شروع انقلاب اسلامی تشکیل شد، اظهار داشت: حالا با استعداد چند گروه پژوهشی در حوزه های علوم انسانی، ژنتیک و جامعه شناسی سلامت، مجموعه درمانگاه، مرکز مشاوره و دانشگاه و مرکز فناوری سلامت، مرکز ارزیابی تاثیر، مرکز افکارسنجی و به همراه ۴ رسانه ایکنا، سینا، ایسنا و بازارکار خدمات گسترده ای را در بخش های فرهنگی، پژوهشی و آموزشی به جامعه ارائه می دهد.
استقلال درباب کارهای فرهنگی این نهاد، اظهار داشت: سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی فارس در ۱۲ دانشگاه استان کانون، که با برگزاری رویدادهای فرهنگی ـ علمی نقش آفرینی می کند و در بخش آموزش های تخصصی اشتغال محور ۱۷ مرکز در سراسر استان باتوجه به نیاز بازارکار و جامعه به ارائه دوره های آموزشی تخصصی کوتاه مدت مشغول هستند.
وی با اشاره به این که در عرصه تجاری سازی محصولات فناورانه اقدامات خوبی توسط جهاددانشگاهی رقم خورده است، اضافه کرد: جهاددانشگاهی در عرصه ارتباط با صنعت با دانشگاه علوم پزشکی شیراز ارتباط نزدیکی دارد و کار تجاری سازی برای عرضه محصولات فناورانه به ویژه در حوزه سلامت برای رفع نیاز جامعه و حتی صادرات محصولات بسیار مفید خواهد بود.
عضو شورای فرهنگ عمومی استان فارس در انتهای سخنان خود تصریح کرد: امیدواریم با همکاریهای مشترک با سایر نهادهای علمی ـ دانشگاهی به ویژه سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه فجرفارس خدمات بهادار ای را به آحاد جامعه خصوصاً نسل جوان و دانشگاهی ارائه نماییم.
رییس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه فجرفارس نیز در این جلسه با اشاره به همکاری سازمان بسیچ علمی، پژوهشی و فناوری فارس با جهاددانشگاهی، اظهار داشت: امیدواریم با افزایش بیش از پیش همکاری ها و هم افزایی با بخش های مختلف جهاددانشگاهی، رویکرد مرزشکنی را در حوزه علم و پژوهش دنبال نماییم.
مجید میکائیلی، اضافه کرد: در سازمان بسیج علمی سپاه فجر فارس اهتمام شد چشم انداز جدیدی در سه عرصه علمی، پژوهشی و فناوری ترسیم شود تا با هم افزایی با دستگاه های مرتبط، از ظرفیتهای بی شمار و بی نظیر علمی استان فارس به بهترین نحو استفاده گردد.
میکائیلی با اعلان اینکه مطالبات زیادی در حوزه علمی استان داریم که باید با تعیین هدف و همکاری دستگاه های در رابطه با این حوزه درصدد رفع مشکلات باشیم، اظهار داشت: در استان فارس بیش از ۴۳ پایگاه علمی زیر نظر سازمان علمی، پژوهشی و فناوری سپاه فجر مشغول به فعالیت هستند و کارگروه های تخصصی نظیر کشاورزی، سلامت، گردشگری، صنعت و... در ستاد سازمان تشکیل شده اند همین طور از توجه به مراکز دانشگاهی غافل نشدیم و ۱۰۰مرکز علمی و دانشگاهی در استان داریم.
وی افزود: بیشتر افراد فارغ التحصیل از دانشگاه ها بعد از پایان تحصیلات به سرمنزل مقصود که همان اشتغال تخصصی است، نمی رسند بدین جهت در طرح ریزی اهداف سازمانی بنا شد حلقه اتصال و کنشگری بین تولید علم در دانشگاه تا تولید ثروت باشیم چونکه با بررسی واحدهای صنعتی و تولیدی درخواهیم یافت که تعدادی از صنایع از نبود نیروی کارآمد در عرصه تخصصی خود رنج می برند بدین جهت امیدواریم با بوجودآوردن حلقه اتصال گامی مهم را در رفع یکی از حساس ترین مشکل استان برداریم.
رییس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری فارس از تهیه برنامه «خلاق شو» آگاهی داد و اظهار داشت: در امتداد نقش حمایتی این سازمان، طرح ریزی برای کشف استعدادهای حوزه علمی و فناوری استان و اتصال به مراکز رشد مرتبط بوسیله برنامه ای با عنوان «خلاق شو» در حال انجام می باشد و الان در مرحله رایزنی با دستگاه های فرهنگی و رسانه ای هستیم.
وی با اعلان اینکه مرکز رشد شهید جاویدی جهت استفاده از جوانان خوش فکر و صاحب ایده در سازمان علمی بسیج به راه افتاده است، اشاره کرد: با نگاه شبکه سازی، هویت بخشی و پشتیبانی از ایده های خلاق جوانان نخبه علمی استان در این مرکز مشغول فعالیت علمی هستند.
میکائیلی فعالیت پژوهشی این سازمان را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: پژوهشکده سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه فجر فارس با سازماندهی بیش از ۱۰۰ نفر پرسشگر راه اندازی شده و رویکرد بررسی معضلات جامعه با نگاه واقع بینانه در عرصه پژوهشگری سراسر استان را دنبال می کند بدین جهت آمادگی داریم در مباحث ارزیابی و پژوهشی تمامی عرصه ها با تعامل و هم افزایی در کنار جهاددانشگاهی فارس نقش آفرینی نماییم.
رییس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه فجر فارس اظهار داشت: آمادگی انعقاد تفاهم نامه دو جانبه با جهاددانشگاهی استان را در تمامی حوزه های مرتبط داریم تا با قرارگیری ظرفیت ها، قدم های موثری را در امتداد پیشرفت جامعه برداریم.
میکائیلی با اعلان اینکه خانه نخبگان با تعامل سایر اقشار بسیج طرح ریزی شده و می توان از پتانسیل از مرکز بهره برد، اظهار داشت: از طرح و ایده های علمی استقبال می نماییم و بعد از بررسی حمایت های لازم صورت خواهد گرفت تا به مرحله عملیاتی برسد همین طور بدنبال تسهیل گری در امور علمی استان هستیم تا شاهد تقویت مراکز رشد و نوآوری و صنایع علمی استان فارس باشیم.
منبع:

1402/05/09
08:01:20
5.0 / 5
191
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , تخصص , جوانان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما