مدیركل بورس و اعزام دانشجویان؛

مقرری بورس کوتاه مدت داخل کشور ۵۰ درصد افزایش پیدا کرد

مقرری بورس کوتاه مدت داخل کشور ۵۰ درصد افزایش پیدا کرد به گزارش این با من، مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان از افزایش مقرری ۵۰ درصدی بورس داخل کشور (ویژه دانشجویان دکتری) اطلاع داد.محمد محمدی مسعودی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به افزایش ۵۰ درصدی مقرری بورس کوتاه مدت داخل (ویژه دانشجویان دکتری) اظهار داشت: هفته گذشته با تصویب شورای مرکزی بورس سازمان امور دانشجویان، مقرری بورس کوتاه مدت داخل (فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت داخل) ۵۰ درصد افزایش پیدا کرد، برپایه این مصوبه دانشجویانی که از بورس کوتاه مدت داخل استفاده می نمایند، ماهانه تا سقف ۶ میلیون تومان مقرری دریافت می کنند.
وی افزود: مدت بورس کوتاه مدت داخل ۶ ماه است که تا ۹ ماه هم می تواند ادامه داشته باشد، در بورس کوتاه مدت داخل، دانشجو تا یک سال تحصیلی می تواند در یک دانشگاه دیگر در داخل کشور تحصیل کند.
مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان اضافه کرد: دانشجو طی این ۹ ماه می تواند بسته به این که به کدام دانشگاه اعزام می شود، تا سقف ۶ میلیون تومان ماهانه مقرری دریافت کند. همینطور علاوه بر مقرری مذکور، تا سقف ۱۵ میلیون تومان هم با عنایت به خدماتی که دانشگاه مقصد عرضه می دهد، به حساب دانشگاه مذکور واریز می شود.
مسعودی اضافه کرد: همینطور مبلغ ۳ میلیون و ۷۵۰ هزارتومان هم به حساب استاد میزبان پرداخت می شود و علاوه بر آن هزینه خوابگاه و تغذیه دانشجوی بورسیه هم به صورت جداگانه پرداخت می شود.
وی افزود: ازاین رو تقریبا تا سقف ۸۰ میلیون تومان برای فرصت مطالعاتی داخل کشور هزینه می شود تا همکاریهای بین دانشگاهی افزایش یابد.
به گزارش این با من به نقل از مهر، هاشم داداش پور، رئیس سازمان امور دانشجویان پیش از این به مهر اظهار داشته بود: کار دیگری که تلاش می نماییم در کشور رواج دهیم، فرصت مطالعاتی بین دانشگاهی است؛ مثلا اگر دانشجویی در دانشگاه ایلام تحصیل می کند و تمایل دارد از ظرفیت دانشگاه صنعتی شریف استفاده نماید بتواند استفاده نماید.
وی همینطور عنوان کرده بود: در اینجا منابع مالی لازم را برای خود دانشجو و دانشگاه و حوزه آزمایشگاهی در نظر گرفته ایم و تلاش می نماییم فرصت های مطالعاتی بین دانشگاهی را در کشور رواج دهیم. فرصت مطالعاتی بین دانشگاهی از قبل وجود داشته و ما سعی کردیم آنرا افزایش دهیم، فرصت های بی نظیری در این ارتباطات بین دانشگاهی وجود دارد که اگر مورد توجه اساتید و دانشگاه های کشور قرار گیرد می تواند فرصت های بی نظیری بخصوص برای دانشگاه های درحال توسعه و محروم ایجاد نماید.
رئیس سازمان امور دانشجویان یادآورشد: چون که امکان دارد یک دانشجو در یک دانشگاه دکتری بخواند ولی از ظرفیتهای دانشگاهی تهران نتواند استفاده نماید این فرصت های مطالعاتی داخلی می تواند این امکان را برای دانشجو فراهم آورد.


منبع:

1402/05/08
10:47:17
5.0 / 5
152
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما