معاون وزیر علوم :

امکان استخراج رزومه فرهنگی دانشجویان برقرار شد

امکان استخراج رزومه فرهنگی دانشجویان برقرار شد به گزارش این با من، معاون فرهنگی وزیر علوم اظهار داشت: امکان استخراج رزومه فرهنگی دانشجویان کاملا آنلاین و بدون مداخله افراد برقرار شد.به گزارش این با من به نقل از مهر، عبدالحسین کلانتری بامداد امروز در مراسم رونمایی از سامانه درگاه جامع فرهنگی دانشگاه ها «فرنما» که در وزارت علوم انجام شد با اشاره به مجموعه ای از ماموریت های معاونت های فرهنگی وزارت علوم اظهار داشت: تمام این ماموریت ها بصورت سنتی در معاونت فرهنگی وزارت علوم رتق و فتق می شد، به عنوان مثال اگر وزیر علوم گزارشی از معاونت فرهنگی درخواست می کرد، باید با روئسای دانشگاه ها نامه نگاری انجام می شد و با پیگیری های گوناگون پس از گذشت چند ماه می توانستیم گزارش دریافت نماییم.
وی با تاکید براینکه ما مکانیزم هوشمندی برای رصد لحظه ای وضعیت فرهنگی دانشگاه ها نداشتیم اضافه کرد: همین طور با مشکل عدم شبکه بودن، کنشگران فرهنگی مجموعه آموزشی عالی کشور مواجه بودیم. دانشگاه ها نیز یک داشبورد مدیریتی خوبی نداشتند تا تصویر مناسبی از دانشگاه ها عرضه کنند، به طبع این یکی از اهداف بزرگ سند دانشگاه اسلامی که بحث رتبه بندی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها بود، مغفول مانده بود. وقتی ما عدد و آماری در دسترسی نداریم و به لحظه نمی توانیم رصد و پایش نماییم امکان این که بتوانیم کارنامه فرهنگی دانشگاه و کارنامه رتبه بندی فرهنگی دانشگاه را ارائه دهیم، وجود ندارد.
معاون فرهنگی وزارت علوم اضافه کرد: مشکل دیگری که وجود داشت، مشکل در پروسه ها بود. به عنوان مثال یک مجموعه دانشجویی اگر تقاضایی به معاونت فرهنگی ارائه می داد چون نظارتی وجود نداشت و در جایی ثبت نمی شد، ممکن بود رسیدگی نشود. تمام این مسائل دست به دست هم داد تا معاونت فرهنگی مجموعه ای از زیرسامانه ها را که هر کدام متولی یک امر هستند را شکل دهد. این زیر سامانه ها باهم یکپارچه شده و سامانه کارهای فرهنگی و اجتماعی مجموعه آموزش عالی کشور را تشکیل داد که در حقیقت «فرهنگ نمایه» دانشگاه است. «فرنما» کارنامه فرهنگی اجتماعی دانشگاه ها است که مجموع آموزش عالی را به تصویر می کشد.
معاون فرهنگی وزارت علوم اظهار داشت: این سامانه امکان استخراج رزومه فرهنگی دانشجویان کاملا آنلاین بدون مداخله افراد را فراهم نموده است، دانشجویان می توانند رزومه های فرهنگی خودرا دریافت نمایند. دانشجویی که بخواهد پس از فارغ التحصیلی وارد بازارکار شود می تواند در کنار رزومه آموزشی و پژوهشی، رزومه فرهنگی خودرا هم عرضه نماید که امکان جذب بیشتر در مجموع هایی که دست به استخدام می زنند داشته باشد.
کلانتری اظهار داشت: امکانی که سامانه به وجود می آورد تسهیل هوشمندسازی حکمرانی فرهنگی در دانشگاه ها است.

1402/05/03
08:10:22
5.0 / 5
160
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما