رئیس جهاد دانشگاهی:

گردشگری گیلان نیازمند تدبیر و برنامه ریزی است

گردشگری گیلان نیازمند تدبیر و برنامه ریزی است به گزارش این با من، از گیلان رییس جهاد دانشگاهی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت با اعلان اینکه این استان زرخیز در عین زیبایی و سرسبزی با مشکلاتی مواجه می باشد، اظهار داشت: آمادگی داریم در حوزه های گردشگری، حل مشکلات سالمندی، درمان ناباروری و پیش گیری از سرطان کارهای جهاد دانشگاهی را در گیلان توسعه دهیم.


دکتر حسن مسلمی نائینی امروز در دیدار با آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت، با اشاره به گذشت ۴۳ سال از فعالیت جهاد دانشگاهی، از شناخته بودن جایگاه علمی و پژوهشی این نهاد در سطح کشور سخن گفت و اضافه کرد: مقام معظم رهبری توجه خاصی به جهاد دانشگاهی و اهمیت حیات و حضور این نهاد علمی - فرهنگی در کشور دارند و بیانات ایشان همیشه راهگشای کارهای ما بوده است.
وی جهاد دانشگاهی را یکی از نهادهای مولود انقلاب دانست که جهادی و علم محور حرکت می کند و اضافه کرد: جهاد دانشگاهی انجام کارهای بر زمین مانده را در دستور کار دارد و یکی از وظایف خودرا کمک به دولت می داند و بدنبال موازی کاری نیست.
رییس جهاد دانشگاهی با اعلان اینکه کشور ما در برهه ها و موقعیت های مختلف نیازهای مختلفی دارد، اشاره کرد: در دهه اول انقلاب به موضوعات فرهنگی و نیروسازی و مدیریت دانشگاه نیاز داشتیم و پس جهاد دانشگاهی وارد میدان شد؛ در زمانی دیگر با افزایش متقاضیان ورود به دانشگاه مواجه شدیم و نیاز به دانشگاه احساس شد که در این جهت نیز جهاد دانشگاهی دو دانشگاه تاسیس کرد.
دکتر مسلمی نائینی، به نیاز کشور به بحث های پزشکی خصوصاً در عرصه درمان ناباروری اشاره و عنوان کرد: درمان ناباروری هزینه بالایی داشت و زوج های جوان گاهی مجبور به سفر خارج از کشور جهت درمان می شدند، اما جهاد دانشگاهی کار انقلابی و جهادی خودرا شروع کرد و امروز به یکی از مراکز موفق در این بخش تبدیل گشته ایم.
وی ضمن تقدیر از کوشش های مرحوم دکتر کاظمی آشتیانی در مجموعه جهاد دانشگاهی و پایه گذاری پژوهشگاه رویان، اشاره کرد: فناوری نیاز امروز کشور است و همانگونه که در دوران دفاع مقدس خیلی از تجهیزات نظامی تحریم شده را در مجموعه جهاد دانشگاهی تولید کردیم، امروز نیز باید همان مسیر را ادامه دهیم.
رییس جهاد دانشگاهی، استان گیلان را استانی زرخیز دانست که در عین زیبایی و سرسبزی با مشکلاتی مواجه می باشد و بیان کرد: یکی از اشکالات و معضلات گیلان و کشور بحث سالمندی است پس باید با محوریت پزشکی و علوم انسانی و فرهنگی به سمت رشد جمعیت برویم.
وی یکی از نیازهای جمعیت سالمند را حوزه های بهداشت و درمان دانست و تصریح کرد: دنیا روش های موثری را برای جوان سازی جمعیت به کار برده؛ در کشور ما نیز ورود جدی به درمان ناباروری داریم و جهاد دانشگاهی دارنده بهترین مرکز ناباروری است؛ البته در کشور حدود ۱۰۰ مرکز درمان ناباروری داریم که ۱۰ مرکز آن متعلق به جهاد دانشگاهی می باشد، اما نیمی از جمعیت هدف به این ۱۰ مرکز مراجعه می کنند.
دکتر مسلمی نائینی از دیگر نیازهای استان گیلان را در عرصه پیشگیری و درمان سرطان خصوصاً در عرصه بانوان دانست و با اشاره به فعالیت پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی، متذکر شد: پیش گیری از سرطان را با جدیت دنبال می نماییم و مراکز پیشگیری را فعال کرده ایم.
وی گردشگری را یکی از ظرفیتهای بی نظیر گیلان دانست که نیازمند تدبیر و برنامه ریزی است و اشاره کرد: باید با پدیده گردشگری و حضور میلیونی گردشگران در استان برخورد علمی نماییم تا بتوانیم آورده داشته باشیم. در این جهت پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی آمادگی دارد مباحث علمی و پژوهشی گردشگری در گیلان را دنبال کند.
رییس جهاد دانشگاهی همین طور بر استفاده از ظرفیت مرکز افکارسنجی(ایسپا) اصرار کرد و اظهار داشت: ۹۹ درصد نظرسنجی ها و پیمایش های این مرکز نزدیک به واقعیت بوده و پس می توان از آمارها و تحلیل های ایسپا برای مسائل اجتماعی استان بهره گرفت.منبع:

1402/04/30
11:21:49
5.0 / 5
245
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما