انجام دومین دوره اعتباربخشی برنامه ای در دانشکده علوم پزشکی شیراز

انجام دومین دوره اعتباربخشی برنامه ای در دانشکده علوم پزشکی شیراز به گزارش این با من، دوره اعتباربخشی برنامه ای با بازدید سه روزه از فرایند استانداردهای دوره آموزش پزشکی عمومی دانشکده پزشکی شیراز انجام شد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دکتر بابک ثابت دیوشلی، دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از انجام دومین دوره اعتباربخشی برنامه ای دانشکده های پزشکی سراسر کشور اطلاع داد و اضافه کرد: این برنامه با بازدید از دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام شد.

وی با اشاره به اینکه دانشکده پزشکی در دوره اول اعتباربخشی، اعتبار سه ساله را کسب کرده بود، اضافه کرد: درهفته گذشته، بازدیدی از دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام شد و در این برنامه که رئیس و معاونان این دانشگاه، اساتید و مسؤلان دانشکده پزشکی حضور داشتند، استانداردهای برنامه ای دوره آموزش پزشکی عمومی، در خلال ۳ روز مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر ثابت با بیان این مطلب که دانشکده علوم پزشکی شیراز یکی از قدیمی ترین دانشکده های پزشکی کشور در کلان منطقه ۵ است، اضافه کرد: در این دوره، ارزیابان دبیرخانه شورای آموزش پزشکی عمومی کشور با بازدید از بخش های علوم پایه، مراکز آموزشی درمانی و مصاحبه با اعضای هیات علمی و دانشجویان از نزدیک با فرایند اجرای برنامه آموزش پزشکی در این دانشکده آشنا شدند.

وی تصریح کرد: از توانمندی های بالقوه دانشکده پزشکی شیراز میتوان به مشارکت قوی خیرین سلامت و کمک آنها در ساخت و ساز بخش های مختلف و جانبی دانشکده ها اشاره نمود. همینطور وجود بیمارستان های بزرگ و حضور اساتید با تجربه و باسابقه در دانشکده پزشکی شیراز بعنوان یکی از دانشکده های سرآمد کشور همواره مورد توجه است.

دکتر ثابت خاطرنشان کرد: حمایت ریاست و معاون آموزشی این دانشگاه از تیم دانشکده شاخص مهم در پیشبرد اهداف آموزش پزشکی و نشان دهنده توجه به اهمیت اعتباربخشی بعنوان اهرم افزایش کیفیت فارغ التحصیلان رشته پزشکی است.

وی ادامه داد: دراین برنامه سه روزه از مرکز خیرساز ابن سینا شهرک صدرای شیراز بازدید شد، امید است به همت ستاد خیرین، گشایشی در بحث ساخت و سازهای دانشکده ها در کنار بحث درمانی، ایجاد و از ظرفیت خیرین برای توسعه دانشکده ها استفاده گردد.

دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی اظهار نمود: در برنامه آتی اعتباربخشی، کیفیت اجرای استانداردهای در رابطه با برنامه آموزش پزشکی عمومی و نحوه آموزش دانشجویان پزشکی در مقاطع علوم پایه و بالینی در دانشکده پزشکی تهران بعنوان نخستین دانشکده علوم پزشکی کشور مورد بررسی قرار می گیرد.

وی اظهار داشت: هدف از بررسی اعتباربخشی کمک به افزایش کیفیت آموزش پزشکی دانشجویان پزشکی و راهگشایی برای افزایش کیفیت در کنار افزایش کمیت است.
دکتر ثابت اضافه کرد: پیرو برگزاری کنفرانس منطقه ای فدراسیون جهانی آموزش پزشکی به پیشنهاد دبیرخانه شورای آموزش پزشکی عمومی، بحث اعتباربخشی منطقه ای درحال پیشرفت عملیاتی است و پیشبینی می شود در آینده نزدیک تیم اعتباربخشی دبیرخانه شورای پزشکی عمومی به صورت مستقل در فرآیند اعتباربخشی برنامه ای دانشکده های پزشکی مورد تایید قرار گیرد.
به نقل از روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وی بیان نمود: امید است دانشکده های پزشکی کشور با تأسی از دانشکده های پیشرو در عرضه آموزش های باکیفیت بر اساس استانداردهای مصوب برنامه ای، راه را برای افزایش کیفیت فارغ التحصیلان که منجر به ارتقاء سلامت جامعه می شود، هموار کنند.
منبع:

1402/04/23
16:58:04
5.0 / 5
197
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما