سوابق تحصیلی کنکوری ها امروز منتشر می شود

سوابق تحصیلی کنکوری ها امروز منتشر می شود این با من: سوابق تحصیلی داوطلبان از امروز شنبه 17 تیر ماه سال جاری در سایت آموزش وپرورش منتشر می شود، داوطلبان باید سوابق تحصیلی خودشان را کنترل کنند. تا آخر تیر ماه نیز نمره کل سابقه تحصیلی باید اعلام گردد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، نمره سابقه تحصیلی برای سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی در رشته های پرمتقاضی برای سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۳ در پایه دوازدهم به میزان ۴۰ درصد با تاثیر قطعی، برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ فقط پایه دوازدهم به میزان ۵۰ درصد با تاثیر قطعی، برای سال تحصیلی ۱۴۰۴ - ۱۴۰۵ فقط پایه یازدهم و دوازدهم به میزان۶۰ درصد با تاثیر قطعی و برای سال تحصیلی ۱۴۰۵ - ۱۴۰۶ و پس از آن پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم به میزان ۶۰ درصد با تاثیر قطعی در نمره کل نهایی خواهد بود.
بر این اساس، سهم نمره کل سابقه تحصیلی پایه دوازدهم نظام ۳-۳-۶ در گروههای آزمایشی علوم انسانی، علوم تجربی و ریاضی -فیزیک به میزان ۴۰ درصد قطعی در آزمون سراسری ۱۴۰۲ است.
میزان تاثیر معدل دیپلم نظام سالی واحدی/ترمی واحدی در گروههای آزمایشی علوم ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی سال ۱۴۰۲، ۳۰ درصد با تاثیر قطعی و میزان تاثیر سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی نظام سالی واحدی/ترمی واحدی نیز ۱۰ درصد قطعی است.
حداکثر سهم دروس عمومی و سهم دروس تخصصی در نمره کل سابقه تحصیلی برای رشته های علوم ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی، ۲۶ درصد عمومی ۱۴ درصد تخصصی در سال ۱۴۰۲؛ ۲۸ درصد عمومی و ۲۲ درصد تخصصی در سال ۱۴۰۳ و ۳۰ درصد عمومی و ۳۰ درصد تخصصی برای سال ۱۴۰۴ و بعد از آن درنظر گرفته شده است.
سهم نمره کل سابقه تحصیلی پایه دوازدهم نظام ۳-۳-۶ یا دیپلم و پیش دانشگاهی نظام سالی واحدی/ترمی واحدی در گروههای آزمایشی هنر و زبان های خارجی به میزان ۲۶ درصد با تاثیر قطعی است که شامل دروس عمومی می شود. مابقی به سهم کل نمره آزمون اضافه می شود.
همین طور ملاک عمل سابقه تحصیلی، نمرات امتحان نهایی تا پایان خرداد ماه سال پذیرش دانشجو و آخرین فایل دریافتی از وزارت آموزش وپرورش تا تاریخ تعیین شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور است.
منبع:

1402/04/17
10:49:34
5.0 / 5
515
تگهای خبر: آزمون , آموزش , تخصص , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما