رئیس دانشگاه شریف خطاب به دانش آموختگان؛

از اعتبار و جایگاه ملی و بین المللی دانشگاه شریف مراقبت کنید

از اعتبار و جایگاه ملی و بین المللی دانشگاه شریف مراقبت کنید به گزارش این با من، رییس دانشگاه شریف خطاب به دانش آموختگان اظهار داشت: انجام هر کار کیفی، حل هر مسئله بزرگ و مهم ملی و بین المللی و کسب هر افتخار ملی و بین المللی بر اعتبار دانشگاه می افزاید.به گزارش این با من به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، مراسم دانش‏ آموختگی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ دانشگاه صنعتی شریف با هدف ایجاد فضایی به یادماندنی و با حضور مسئولین دانشگاه، استادان، دانش آموختگان و خانواده هایشان، روز چهارشنبه ۲۴ خردادماه ۱۴۰۲ در محل سالن استاد جباری اجرا شد.
در ابتدای این مراسم دکتر رسول جلیلی رییس دانشگاه صنعتی شریف ضمن خوشامدگویی به مدعوین خطاب به دانش آموختگان اظهار داشت: به همه شما دانش آموختگان حاضر در جلسه و عزیزان دانش آموخته ای که امکان حضور در این جشن را پیدا نکرده اند، تبریک می گویم. امروز و این رویداد به خاطر بزرگداشت یک دوره تلاش آموزشی – پژوهشی شما برگزار شده است، تا به شما بگوییم "خدا قوت".
وی اضافه کرد: به خانواده های عزیز دانش آموختگان تبریک می گویم که پرورش یافته خودرا در لباس دانش آموختگی دانشگاه صنعتی شریف می بینند و به آن افتخار می کنند.
رسول جلیلی در ادامه با اشاره به آیه ای شریف از سوره احقاف، به دانشجویان و دانش آموختگان سفارش کرد که با تاسی از این آیه و طبق سفارش خداوند بر زحمات پدر و مادر خود ارج نهند و افزود احسان به والدین از جایگاه ویژه ای در نزد خداوند برخوردارست.
وی در ادامه با تاکید در حفظ اعتبار و جایگاه ملی و بین المللی دانشگاه شریف اظهار داشت: عزیزان، دانش آموخته بالاترین دانشگاه صنعتی کشور هستید، که با همت استادان، مسئولین، دانشجویان پیش از شما و خود شما مزین به این اعتبار ملی و بین المللی شده است. بایستی از این اعتبار مراقبت نماییم و بر ارزش آن بیافزاییم. انجام هر کار کیفی، حل هر مسئله بزرگ و مهم ملی و بین المللی، کسب هر افتخار ملی و بین المللی، قبول هر مسئولیت خطیر و به انتها رساندن موفق آن بر این اعتبار می افزاید و خلاف آن در هر بعدی و هر دایره ای به هر شعاعی که باشد از این اعتبار خواهد کاست. استدعای بنده قبول مشی همت، اثرگذاری، والااندیشی، قبول کارهای سخت و بزرگ و کوشش برای انجام موفق آنست. همه از ما انتظار انجام موفق کارهای سخت و حل مسائل حل نشده را دارند و این مساله تکلیفی بر دوش شما و ما است.
رئیس دانشگاه صنعتی شریف اذعان داشت: دانشگاه صنعتی شریف بایستی شیب مثبت رشد و تعالی خودرا داشته باشد. این رشد در حوزه های مختلف آموزشی، پژوهشی، فناوری و اجتماعی موضوعیت دارد و مستلزم توسعه فضای کالبدی، تجهیزات آزمایشگاهی، خوابگاه، کلاس، زمین ورزشی و از جانب دیگر ارتقاء معیشت کارکنان، اعضای هیئت علمی و همین طور بذل توجه به گذران زندگی دانشجویان دکتری است. انجام پروژه های فرهنگی و در راس آنها ازدواج و تأهل لازمه و تکمیل کننده این رشد است.
جلیلی ضمن برشمردن نیازها و محدودیت های موجود در دانشگاه با تأکید بر حمایت و تامین اعتبار مالی جهت حل این محدودیت ها گفت: بذرمایه همه این امور حمایت های مالی نهادها و اشخاص در رابطه با شریف هستند. دولت قسمتی از این دفعه را به دوش می کشد لیکن کفایت نمی نماید. واژه "خیر" و "حامی" در اینجا بسیار موضوعیت دارد. عزیزان دانش آموخته، شما در ادامه مسیر زندگی فرصت های بسیار خوبی را پیدا خواهید کرد که کارهای شایسته انجام دهید.
وی اضافه کرد: همچون کارهای شایسته، نیم نگاهی به گذشته خود، دانشگاه خود و پشتیبانی از توسعه دانشگاه برای فراهم کردن و به روز نمودن زیرساخت های آموزشی – پژوهشی مورد نیاز در تربیت نسل های پس از شماست. بنیاد حامیان دانشگاه و انجمن فارغ التحصیلان و دیگر نهادهای برخاسته از دانشگاه کارهای خوبی را داشته و دارند. امیدوار هستم که این نهادها را مورد حمایت خود قرار دهید. دکتر جلیلی از خانواده های دانش آموختگان و حاضرین دعوت کرد تا در صورت تمایل قسمتی از اموال امانی خدواند نزد خودرا در دانشگاه تبدیل به باقیات صالحات نمایند.
شایان ذکر است در این مراسم با هدف ارج نهادن و تقدیر از مقام استاد؛ از ۱۵ استاد برتر آموزشی، ۴ استاد جوان شایسته تقدیر و یک استاد پیشکسوت آموزشی که کارهای چشم گیر علمی، آموزشی و پژوهشی داشته اند تقدیر به عمل آمد. همین طور از فارغ التحصیلان مقطع دکتری و دانش آموختگان برتر هر دانشکده در مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی نیز تجلیل شد.
قرائت دعای دانش آموختگی توسط دکتر عارف استاد پیشکسوت دانشگاه، سخنرانی یکی از دانش آموختگان موفق دانشگاه، قدردانی از برگزیدگان المپیاد دانشجویی سالهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، پخش کلیپ سفارش استادان پیشکسوت دانشگاه و اجرای موسیقی زنده توسط علی زندوکیلی، از دیگر برنامه های این مراسم بود.
گفتنی است؛ تعداد کل فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف از بدو تاسیس تا حالا ۶۷۰ هزار ۱۳ نفر بوده است. که به طور کلی تعداد؛ ۲۵۰۴ نفر در مقطع دکتری، ۲۶۸۶۴ نفر مقطع کارشناسی ارشد و ۳۷۶۴۵ نفر مقطع کارشناسی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. در این دوره نیز بیش از ۲۲۰۰ نفر فارغ التحصیل شده اند که این تعداد شامل؛ ۱۴۱ نفر در مقطع دکتری، ۱۱۱۸ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و ۹۷۴ نفر در مقطع کارشناسی است.

1402/03/27
16:36:15
5.0 / 5
208
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما