مدیریت خانواده و ازدواج :

آمار ازدواج دانشجویی در سامانه همرسان

آمار ازدواج دانشجویی در سامانه همرسان این با من: سامانه همسان گزینی همرسان در چهار ماه گذشته، موفق به پیوند 20 جوان دانشجو در سراسر کشور شد.به گزارش این با من به نقل از مهر به نقل ازنهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام مصطفی فرح بخش با اشاره به این که بهترین سن ازدواج، دوران شور و نشاط جوانی است و خیلی از جوانان در سن ۱۸ تا ۲۳ سالگی در دوران تحصیل در دانشگاه ها هستند، اظهار داشت: در نگاه اول همزمانی تحصیل و ازدواج دشوار است ولی مدیریت آن توسط جوانان با راهنمایی مشاوران می تواند زمینه رشد و تعالی همه جانبه را به همراه داشته باشد.
وی با اعلان اینکه بر طرف شدن نیازهای جنسی- عاطفی از راه حلال به ادامه تحصیل با تمرکز بالا و قوت بیشتر کمک می نماید، بیان کرد: احساس لذت و کامیابی حلال موجب افزایش موفقیت و پیشرفت علمی و مانع از انحرافات اخلاقی در جوانان می شود. مسئول مرکز همسان گزینی همرسان اشاره کرد: همسرانی که درک متقابلی از شرایط تحصیلی، فرهنگی و اقتصادی هم دارند، برای آینده و شیوه زندگی مشترک خود، بهتر هدف گذاری و برنامه ریزی می کنند.
وی گفت: در این جهت مرکز همرسان از آذر سال قبل در قالب فرهنگ اصیل خانواده ی ایرانی- اسلامی فعالیت خودرا در دانشگاه های کشور با راه اندازی سامانه هوشمند با محوریت واسط ازدواج و مشاور شروع کرد.
رئیس اداره آموزش و مشاوره مدیریت خانواده و ازدواج نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: تا حالا بیش از ۸ هزار متقاضی ازدواج در این سامانه ثبت نام کردند و توسط کارشناسان آموزش دیده مراکز همرسان دانشگاه ها در مرحله راستی آزمایی هستند.
حجت الاسلام فرح بخش اضافه کرد: تا حالا بیش از ۲۵۰ وساطت ازدواج و جلسه آشنایی در سطح کشور برگزار شده و ۲۰ نفر از متقاضیان به مرحله ی ازدواج رسیدند.
وی با اشاره به برگزاری اولین جشن ازدواج همرسانی ادامه داد به زودی برای زوج های دانشجو و متقاضیانی که از سامانه همرسان مراحل ازدواج را پیمودند، جشن ازدواج انجام می شود.
مسئول مرکز همرسان در آخر تصریح کرد: سفر به مشهد مقدس در قالب کاروان های همسفر تا بهشت، کمک جهیزیه، تسهیلات خرید کالا، تسهیلات خیرین، اردوی هم مسیر زندگی و غیره از خدمات در نظر گرفته برای ازدواج های همرسانی است.
گفتنی است، مسئولان دانشگاه هایی که مشتاق فعالسازی دفاتر همرسان در سطح دانشگاه هستند، می توانند با معرفی واسط های ازدواج و مشاوران پیش از ازدواج و فراهم سازی فضای فیزیکی جهت تاسیس مرکز همرسان و امضای پیمان محرمانگی اطلاعات متقاضیان به سامانه همرسان در دانشگاه خود دسترسی داشته باشند.

1402/02/31
12:13:17
5.0 / 5
118
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما